• Publicitate

Ce faceti de Revelion la Montreal?

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

Mesajde calopor » 27 Noi 2008, 18:48

sa mergeti voi la restaurant romanesc.
topicul era unde ne distram, nu unde ne enervam de revelion.
dar, ma rog, traim intr-o tara libera si ce ma enerveaza pe mine (manelele, badarania si tarania) poate sa ii distreze pe altii.
lenore, tu stii ce-i aia lacrimosa (de la avatar) sau ai pus avatarul numai ca ti-a placut cum arata?
in caz ca stii, UITA de restaurant romanesc.
And those who were seen dancing were thought to
be insane by those who could not hear the music.
calopor
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 5 ori

Publicitate

ce faceti de Revelion??

Mesajde togo » 27 Noi 2008, 18:54

Puy,hai mai repede ,ca altfel e jale ,nu prea reusesc astia sa se intalneasca pe strada,petreceri e ceva mult prea complicat.
Am deja 3 sticle de sampanie Moet,una de Havana Club de 15 ani si 1litru palinca veche.
Daca vii ,vacem petrecerea aia ,aduc bautura si 2 modele
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 30 ori

ce faceti de Revelion??

Mesajde togo » 27 Noi 2008, 19:03

La Rustik?am auzit ca e tare de tot acolo .Muzica buna si preturile merg mana in mana cu serviciul si calitatea.
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde sanjov » 27 Noi 2008, 20:30

calopor scrie:sa mergeti voi la restaurant romanesc.
topicul era unde ne distram, nu unde ne enervam de revelion.
dar, ma rog, traim intr-o tara libera si ce ma enerveaza pe mine (manelele, badarania si tarania) poate sa ii distreze pe altii.
lenore, tu stii ce-i aia lacrimosa (de la avatar) sau ai pus avatarul numai ca ti-a placut cum arata?
in caz ca stii, UITA de restaurant romanesc.

hehe, calopor, de fapt petrecerea se tine la Casa Romana a bisericii. ca in alti ani unde era un Revel traditional. doar ca petrecerea e organizata, de Rustik care furnizeaza si mancarea. m-am uitat pe situl lor.
oricum, tot harmalaie trebuie ca e.
dar poate mancarea e buna.
sanjov
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde noi&doi » 27 Noi 2008, 23:41

ceau,

imi dau si eu cu parerea si il sustin pe calopor cand sustine ce sustine;eu spun mai intai sa vizitati bucataria si sa vedeti cine si cum gateste..nu vreau sa spun mai multe dar acolo ar trebui chemati cei care fac curatenie la sange.
stim de la un prieten care a lucrat acolo si se gateste fff prost si tot ceea ce este expirat...asadar daca vreti sa va riscati e probl.voastra.

bye
NOI&DOI
noi&doi

Mesajde Schnappi » 28 Noi 2008, 01:48

daca topicul face 50+1 pareri negative despre afacerile culinare romanesti in Montréal, poate e cazul de-o vorba buna la Gordon Ramsay
for Christ sake, nu sariti asa ca n-am nimic cu ei, dar omul e un talent la curatat(la propriu si figurat), reorganizat si relansat restaurante cu probleme :toothy9:
Schnappi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - 100%