• Publicitate

CD-ul cu testele de la examenul de conducere

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

CD-ul cu testele de la examenul de conducere

Mesajde Anca_D » 23 Sep 2009, 09:54

As avea nevoie de CD-ul cu testele de conducere auto. Nu stiu ce am facut cu cel pe care-l aveam, iar fiul meu are examen peste cateva saptamani.

Poate stiti de unde pot face un download, sau macar pe unde sa incerc sa-l caut. Stiu ca exista o versiune online pe site-ul SAAQ, dar este departe de testele reale, asa ca nu a intereseaza.

Multumesc anticipat,
Anca
Anca_D
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde simona bela » 23 Sep 2009, 10:27

cauta la biblioteca eu cu un astfel de cd m-am pregatit si am reusit
simona bela
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ilie » 23 Sep 2009, 10:59

Da o cautare aici. A fost acum ceva vreme un topic si cineva dadea 2 linkuri de unde le poti lua.
s-auzim numai de bine!
Ilie
ilie
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ilie » 23 Sep 2009, 11:09

L-am gasit. Mergi pe a doua indicatie si-ti faci CD-ul

L-am gasit pe un site :
http://www.divshare.com/download/launch/272846-273

Sau pe adresa de mai jos unde l-am facut ISO. Trebuie gravat si demarat programul din AEMN.EXE dupa ce a-ti ignorat erorile afisate.
Nu functioneaza cu Vista, in schimb merge cu XP,etc<

Linkul ISO :
http://www.megaupload.com/?d=NC1W82KZ
s-auzim numai de bine!
Ilie
ilie
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Anca_D » 23 Sep 2009, 12:15

Multumesc pentru idee, Simona, numai ca e cam greu sa prinzi la biblioteca asa ceva. De obicei exista deja o lista lunga de rezervari.

Multumesc mult pentru linkuri, Ilie, este exact ce cautam.

Si, ca o observatie pentru cei care vor fi interesati de subiect... testele de pe CD sunt identice cu cele care se dau la examen, pana si "grafica". Mie nu mi s-a intamplat sa gasesc la examen vreo intrebare pe care nu o vazusem deja pe CD. La fel li s-a intamplat si celaorlalti carora le-am dat CD-ul. Numai ca exista vreo cateva intrebari care pe CD au raspunsuri gresite - mi se pare ca e din cauza legislatiei modificate acum cativa ani, ceva legat de pedepsele pentru consumul de alcool-droguri.
Anca_D

Mesajde Rezident » 23 Sep 2009, 14:29

Hello, Anca !

Te pot ajuta eu, am CD-ul, l-am imprumutat de la niste amici, nu mi-a folosit, probabil pt ca nu functioneaza cu Vista, ti-l pot da sa-ti faci o copie, il inapoiez peste cateva zile.
Eu am invatat doar din "Driver's handbook" si am luat examenul, cred ca am si avut ceva noroc, pt ca abia-abia am citit o data cartea, dar a fost ok, am fost atent si m-am bazat pe logica.
Daca mai ai nevoie de CD, scrie-mi la adresa de mail [email protected], ca sa stabilim o eventuala intalnire.

Toate bune, spor la studiu, bafta la examen !
Rezident
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - 100%