• Publicitate

Unde pot calatori cu viza de rezident permanent?

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

Mesajde madagascar » 29 Mar 2010, 18:13

ca idee: nu poti lua bilete prin OIM-ul de la Bucuresti? si pleci in Canada din Bucuresti...
Tare bine-i in Canada!!!!!!!!
madagascar
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde barbariss » 26 Noi 2010, 09:11

Inspiron999 scrie:
Keneth scrie:dar multi din noi iti recomandam sa stai acasa in Moldova si sa mai inveti sa te exprimi inainte de a zbura prima data in viata ta cu aveonu'

Desteptule,nu raspunde pentru multi,caci multi raspund normal la intrebare,numai unul tu te-ai gasit asa destept si atotstiutor.Daca erai asa de destept cum te crezi erai sa ai si macar putina cultura,dar ai dat dovada cine esti,dupa raspunsurile tale stupide LOL
P.S> in special pentru tine iti spun ca zbor cu avionul de doua ori pe luna in diferite tari,caci asa mii lucru,dar tu cred ca pina ai zburat in Canada nici nu ai vazut avion,ci doar la TV.
Toate cele bune,si gindeste inainte de a scrie ceva sa nu pari acela de care ai dat dovada.

Am o intrebare doar : daca zbori prin mai multe tari atunci ai trebui sa stii ce inseamna o viza de residinta cred eu!
barbariss
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde a_barcari » 02 Dec 2010, 20:45

buna ! am intrat si eu pe acest topic din curiozitate sa vad ce e pe aici si am gasit ceva ce m-ar interesa . ce e ala OIM ? si daca puteti oferi o adresa s-au un nr de tel . multumesc aticipat .
a_barcari
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Doru Simion » 16 Dec 2010, 13:46

Inca n-am ajuns in Canada...abia acuma astept viza...
Mi se pare mie sau rumanu` neaos, tot ruman ramane si acolo?
A se intelege din asta ...tot cu ifosele si parascoveniile tipice alora care considera ca "gipu`" lui e mai al naibii ca Dacia vecinului si atunci poa` sa-i ocupe locul de parcare?
Mai fratilor, va luati de omul ala ca nu vorbeste perfect romaneste? Asa, ...si?
Ce-ar fi fost daca la interviul pt CSQ , ofiterul de interviu s-ar fi cracanat de ras si v-ar fi luat la mistouri si "aveoane", pentru "furculisioanele" voastre?
Astia sunt romanii din Canada-Montreal?
Curat -murdar, coane Fanica!
Doru Simion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Doru Simion » 16 Dec 2010, 13:49

A, si ca sa-l lamuresc pe omul cu OIM:
Organizatia Internationala a Migratiei, exista si un sediu la Bucuresti, au si un site dar e in constructie, , se afla(sediul) , undeva pe bd.Dacia.
Si da, de acolo poti procura bilete de avion doar dus, si numai cu British Airways.
Doru Simion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde facturelu » 17 Dec 2010, 06:36

doru simion scrie:Inca n-am ajuns in Canada...abia acuma astept viza...
Mi se pare mie sau rumanu` neaos, tot ruman ramane si acolo?
A se intelege din asta ...tot cu ifosele si parascoveniile tipice alora care considera ca "gipu`" lui e mai al naibii ca Dacia vecinului si atunci poa` sa-i ocupe locul de parcare?
Mai fratilor, va luati de omul ala ca nu vorbeste perfect romaneste? Asa, ...si?
Ce-ar fi fost daca la interviul pt CSQ , ofiterul de interviu s-ar fi cracanat de ras si v-ar fi luat la mistouri si "aveoane", pentru "furculisioanele" voastre?
Astia sunt romanii din Canada-Montreal?
Curat -murdar, coane Fanica!

Ma aliez pareri lui
facturelu
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - 100%