• Publicitate

Cat dureaza un divort in Canada?

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

Cat dureaza un divort in Canada?

Mesajde iuraiuri » 15 Dec 2009, 18:23

cine poate sa-mi spuna cat dureaza un divort in Canada ?, tinand cont ca am plecat casatoriti din Ro , nu avem copii impreuna ... iar momentan suntem separati .
:)
iuraiuri
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde DELETED » 17 Dec 2009, 13:50

DELETED
DELETED

Mesajde iuraiuri » 18 Dec 2009, 13:51

MUltumesc mult .. insa ,as mai dori cateva lamuriri daca puteti .
Locuim in Ontario . Cum asa ? daca ea nu vrea divortul eu am sa intampin greutati ? va putea sa taraganeasca ? .. Si poate sa-mi ceara pensie pentru ea insesi ? Sa inteleg , ca fara acele 12 luni de separare nici sa nu ma gandesc ca pot obtine divortul ... ooofff !!!.. Ma indoiesc ca va voi sa mearga in Ro pentru a divorta. Cu alte cuvinte sunt la mana ei !!!.. :(
:)
iuraiuri
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Urziceanu Zina » 18 Dec 2009, 16:03

Ce intrebare e aia Cum asa? Daca are chef sa o taraganeasca cum spui tu atunci da poate sa o lungeasca foarte mult asa cum ai putea si tu sa faci daca nu ai vrea sa divortezi. Dar nici daca ai merge in Romania si ea ar vrea sa o taraganeasca n-ar dura mai putin. Dar daca ea vrea sa divorteze si nu poate merge in Romania poate sa numeasca un avocat care s-o reprezinte fara ca ea sa se prezinte la proces pentru ca este nerezident. Dar avocatul care o reprezinta trebuie sa puna la dosar acte doveditoare ca e nerezident. Nu este suficienta o copie dupa cardul de rezident canadian.
Vaut mieux ne rien dire et passer pour un abruti, que de parler et ne laisser aucun doute...
Urziceanu Zina
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde DELETED » 18 Dec 2009, 16:08

DELETED
DELETED

Mesajde Urziceanu Zina » 18 Dec 2009, 16:17

Mai mult decat atat, chiar daca ai divorta in Romania sotia ta poate in continuare sa ceara pensie alimentara in Canada.
Vaut mieux ne rien dire et passer pour un abruti, que de parler et ne laisser aucun doute...
Urziceanu Zina

I s-a multumit: 1 data

Următorul

Înapoi la Canada - 100%