• Publicitate

Cat dureaza un divort in Canada?

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

Mesajde iuraiuri » 19 Dec 2009, 14:52

Stie cineva, daca dupa pronuntarea divortului , timp in care nu s-a cerut nici o pensie de intretinere , legea mai permite persoanei sa aplice pentru a cere acea pensie ?
Multumesc mult tuturor celor care mi-au trimis informatiile . Acum , depinde de mine cum am sa abordez chestiunea si cum mi-o fi norocul !!!
:)
iuraiuri
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde zighi » 19 Dec 2009, 15:43

Nimeni nu a mentionat de PSIHOLOG DE CUPLU
ei bine acesta va fii obligatoriu vreti nu vreti,raspunsul lui va avea o decizie asupra divortului,iar raspunsul lui nu il veti cunoaste niciodata pentru ca va fii un dosar si in final va fii prezentat judecatorului,care in acest caz doar judecatorul se poate pronunta in verdictul DIVORT
zighi
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Mesajde Keneth » 20 Dec 2009, 10:26

probleme grele. ha sa vi le fac mai simple: vaduviti-va!
daca sotia moare in timpul divortului, deveniti vaduvi sau divortati? daca moare si soacra, deveniti mai bogat sau mai putin stresat?
exista divort pe Marte?
Keneth
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde DELETED » 21 Dec 2009, 00:52

DELETED
DELETED

Mesajde carmenH77 » 04 Oct 2011, 11:12

Daca nu te grabesti tb sa astepti 1 an. Oricum chiar dupa separare tb sa mergeti la un avocat ca sa declansati procedura de separare ca daca nu nu se ia in consideratie chiar daca in realitate sunteti despartiti.
Varianta scurta e sa te reprezinte un avocat in Romania. Acolo depui doar cererea de diovort la casa de casatorii care a inceiat certificatul de casatorie. Nu tb sa te duci tu personal in Ro.
Eu am divortat aici, dar pt ca nu am trimis hotararea de divort in Ro, acolo sunt inca casatorita....
Acum depinde de tine, daca nu ai de gand sa te mai casatoresti in Ro e mai bine sa divortezi aici si economisesti niste bani.
carmenH77
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Anterior

Înapoi la Canada - 100%