• Publicitate

Vizita in Canada inainte de emigrare

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

Mesajde motz » 02 Apr 2011, 18:09

In vara anului 2006 am venit pentru o luna in Canada cu viza de turist desi aveam CSQ-ul in buzunar din septembrie 2005. Motivul : nu eram inca convinsa ca merita sa-mi las "bunastarea materiala" pe care o aveam in acel moment in Bucuresti. Dupa o luna de Canada, ca turist, cand m-am intors in Ro am stiut clar ca trebuie sa las tot ce am acumulat acolo, sa-mi iau baiatul de mana(care avea atunci 7 ani) si sa revin "ACASA". De atunci si pana acum nu am regretat nici o secunda alegerea facuta, indiferent cat de greu este sau a fost.
motz
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde mastervyk » 09 Apr 2014, 11:09

motz scrie:In vara anului 2006 am venit pentru o luna in Canada cu viza de turist desi aveam CSQ-ul in buzunar din septembrie 2005. Motivul : nu eram inca convinsa ca merita sa-mi las "bunastarea materiala" pe care o aveam in acel moment in Bucuresti. Dupa o luna de Canada, ca turist, cand m-am intors in Ro am stiut clar ca trebuie sa las tot ce am acumulat acolo, sa-mi iau baiatul de mana(care avea atunci 7 ani) si sa revin "ACASA". De atunci si pana acum nu am regretat nici o secunda alegerea facuta, indiferent cat de greu este sau a fost.

Multumim de relatare!

Aveai bilet dus-intors? Ai plecat doar tu si copilul?
V-au cerut ceva acte doveditoare ca va intoarceti?
Ai aterizat in Quebec atunci cand ai fost in vizita sau undeva in partea engleza? Daca ai aterizat undeva in partea engleza, ai primit intrebari suplimentare vizavi de asta la interviu?
DI-15.09.2011
Acc-12.02.2012
Int.ref-21.07.2013
Compl dosar-21.08.2013
Solic. TEFaQ - 09.12.2013
mastervyk
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - 100%