• Publicitate

Pasaport...detalii va rog!

Un alt continent, o alta tara, alt sistem social, financiar, medical etc. Redescopera valoarea informatiei cand incepi o noua viata.Tot ce nu stiai despre Canada gasesti aici. Sinteze si raspunsuri la intrebarile tale despre sistemul federal si provincial canadian.
Răspunde

Re: Buna

Mesajde Aurelia Sirbu » 07 Apr 2013, 18:35

camilla scrie:Bun,cu pasaportul am inteles acum as vrea sa stiu dc depun actele pt cetatenie tb neaparat sa am pas.nou nu?sau pot sa aplic pt cetatenie si cu pas.asta?posibil sa-mi trimita scrisoare sa mi-l fac?!merci

Noua ne-au cerut (in 2008) pasapoartele cu viza initiala.
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Publicitate

Re: Buna

Mesajde Gator » 07 Apr 2013, 18:51

camilla scrie:Bun,cu pasaportul am inteles acum as vrea sa stiu dc depun actele pt cetatenie tb neaparat sa am pas.nou nu?sau pot sa aplic pt cetatenie si cu pas.asta?posibil sa-mi trimita scrisoare sa mi-l fac?!merci

Interesant, voi nu cititi instructiunile de aplicare?

Provide photocopies of the biographical pages of all passports and/or travel documents (valid and cancelled) for the relevant four (4) year period immediately preceding the date of your application,

Also, provide photocopies of any renewal pages of the passport(s)/travel document(s).

Note: If any of these documents are no longer in your possession please explain why.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Anterior

Înapoi la Canada - 100%