• Publicitate

23 august ! rezumat dupa 4 ani in Canada ! Montreal !

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: 23 august ! rezumat dupa 4 ani in Canada ! Montreal !

Mesajde EdwardS » 12 Noi 2017, 00:42

Cateva idei:
- proportia technical skills - soft skills e 50%-50% pe piata de munca canadiana;
- technical skills of immigrants are lowered because they have to function in a second language;
- soft skills sunt specifice culturii din care vii.
EdwardS
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 14 ori

Publicitate

Re: 23 august ! rezumat dupa 4 ani in Canada ! Montreal !

Mesajde Isostar » 13 Noi 2017, 14:29

EdwardS scrie:Cateva idei:
- proportia technical skills - soft skills e 50%-50% pe piata de munca canadiana;.

In functie de domeniul in care lucrezi.... Ca daca esti programator ii doare undeva de soft skills si daca esti customer service (raspunzi la telefon) ii doare undeva de technical skills....
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 232 ori
I s-a multumit: 418 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA