• Publicitate

Eu o prefer mai dulce...

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde Radu7777 » 15 Noi 2013, 13:47

si tot pentru noii veniti ar fi bine ca statu sa le deie apartamente moka in blocuri de beton cu uairles inclus. si-un benve ca sa nu-i traga curentu in metrou, daca se poate ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde bertro » 15 Noi 2013, 15:53

Off-topic: Welcome back, Kenworth! :)
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde kenworth » 15 Noi 2013, 16:25

bertro scrie:Off-topic: Welcome back, Kenworth! :)
Multumesc,am fost ocupat cu altele o perioada,dar vad ca forumul este tot asa cum l-am lasat,multa caterinca,multe atacuri personale,n-am pierdut mult prin absenta mea!
Fie painea cat de rea, tot mai bine in tzara mea, Canada!
kenworth
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 2 ori

Re: Eu o prefer mai dulce...

Mesajde Dianna130 » 13 Iul 2017, 18:43

Anyway...am ris...esti funny sora mea. Sa stiti ca nici America nu e stralucita. Vorbesc de orasele mari, ex. New York, daca te plimbi pe Park Ave ...e superb, si elita Manhattan, e superb, doar ca nu te califici ...I mean.."noi" nu ne calificam sa locuim acolo. In rest, e socant...cu negri, strazi murdare, oameni saraci...acum mai nou dupa 2008...am vazut cartiere intregi ...gen ghetto...indiferent unde esti...Sint si zone bune, eu am trait in locuri frumoase intre albi, dar aveam momente cind conduceam si ma imtrebam..."oare mai ies vie din acest cartier?" ..doar cu o tura de masina, o stringa facuta...fara sa-mi imaginez prin ce cartiere intram...Si.mai ales conduc o masina decapotabila...cu topul down....mi-era frica. Mi s-a intimpat asta chiar weekendul trecut unde am nimerit cred ca intr un ghetto si niste tineri blocase strada si se uitau lung la.mine....Simteam ca ...ma iau astia....pentru 20 de dolari se poate intimpla orice.

E socant inceputul...eu nu am avut prea mari socuri de astea pt ca eram tinara- 20 de ani cind am venit...pe mine m-a fascinat New Yorkul day 1. Sa lasi in urma Botosani hahahha fara nici o perspectiva pt viitor decit sa lucrez contabila sic, sau sa ma casatoresc din interes cu vreun tataie din asta....am iubit New Yorkul si America...nu aveti idee. In 20 de ani nu am.mers o data in Ro. Primii 9 ani nu am avut acte si apoi cind am avut o vacanta am fugit undeva prin America. Am vazut aproape toata America.
Dianna130
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 9 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA