• Publicitate

Povestea noastra din Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde cocodrilu » 14 Dec 2011, 12:20

Radu1,in primul rand felicitari pentru ca esti o persoana amabila si raspunzi tuturor si dai si informatii.Si noi am vrea sa ajungem in Ville de Quebec si am inceput sa ne interesam mai mult despre oras.Si pe noi ne-au speriat unii si altii,in privinta nationalismului,cum ca nu se gasesc joburi bune pt imigranti,etc...Din exemplul dat de voi am vazut ca nu e chiar asa.Sper ca nu o sa te deranjeze daca te mai intrebam una,alta,pe parcurs.Mult succes in continuare!
Montreal: 26.06.2015
cocodrilu
Imi place aici si raman...

A multumit: 147 ori
I s-a multumit: 78 ori

Publicitate

Mesajde radu1 » 19 Dec 2011, 20:38

cocodrilu scrie:Radu1,in primul rand felicitari pentru ca esti o persoana amabila si raspunzi tuturor si dai si informatii.Si noi am vrea sa ajungem in Ville de Quebec si am inceput sa ne interesam mai mult despre oras.Si pe noi ne-au speriat unii si altii,in privinta nationalismului,cum ca nu se gasesc joburi bune pt imigranti,etc...Din exemplul dat de voi am vazut ca nu e chiar asa.Sper ca nu o sa te deranjeze daca te mai intrebam una,alta,pe parcurs.Mult succes in continuare!

Merci!....si nu e nicio problema..ne face placere...in plus, pentru a va mai fi si mai usor, sa stiti ca cei mai buni prieteni ai nostri, de aici, sunt din Navodari...asa ca..va asteptam cu placere...:) Iti spun ca aici in ville de québec 99% dintre romani au jobul pe care si l-au dorit...
Ville de Quebec
radu1
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 17 ori
I s-a multumit: 5 ori

Mesajde CristynaHa » 30 Iun 2012, 02:59

buna ziua Radu...si felicitarile mele ca ati atins acest frumos scop .. intr-adevar e un vis frumos...ai putea sa ma ajuti un pic cu o simpla intrebare ? Cand ati plecat in Canada(Quebec).pay limba franceza ati stiut perfect sau asa si asa? ma intereseaza la primul job al tau ..pay cu limba fr..te-ai descurcat? sau poate din start ati stiut bine franceza? ms anticipat...
CristynaHa
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde nkt74 » 23 Mar 2013, 14:40

Radu 1 ,multumesc pentru toate detaliile prezentate,sunt de mare folos,dar nu ai postat de 1an ce s a intamplat ?noi te asteptam ,mai rar oameni ca tine sa ti dea si sufletul ca sa te poata ajuta.iti dorim numai impliniri si Dumnezeu sa ti ocroteasca familia .cu bine.
nkt74
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde cpitis » 23 Mar 2013, 14:58

quote]
Iti spun ca aici in ville de québec 99% dintre romani au jobul pe care si l-au dorit...[/quote]

Really ? Poti dezvolta un pic ? 2-3 exemple, si binenteles sa ne spui ce erau si in RO .

tks alot
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 11 ori

Mesajde Sly » 23 Mar 2013, 15:53

radu1 scrie:Iti spun ca aici in ville de québec 99% dintre romani au jobul pe care si l-au dorit...

Cati romani sunt in QC City de-i cunosti pe 99% dintre ei?
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA