• Publicitate

Povestea noastra din Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde Gator » 23 Mar 2013, 16:38

Sly scrie:
radu1 scrie:Iti spun ca aici in ville de québec 99% dintre romani au jobul pe care si l-au dorit...

Cati romani sunt in QC City de-i cunosti pe 99% dintre ei?

Daca cunoaste 20 si 18.8 au jobul dorit, inseamna ca 99% au jobul dorit. Ce e asa greu?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 24 Mar 2013, 11:30

Gator scrie:
Sly scrie:
radu1 scrie:Iti spun ca aici in ville de québec 99% dintre romani au jobul pe care si l-au dorit...

Daca cunoaste 20 si 18.8 au jobul dorit, inseamna ca 99% au jobul dorit. Ce e asa greu?

Sly are dreptate cand intreaba, radu1 n-a zis "in ville de québec 99% dintre romanii pe care-i cunosc"
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde aiki » 30 Iun 2013, 07:39

Radu7777 scrie:
Gator scrie:
Sly scrie:

Sly are dreptate cand intreaba, radu1 n-a zis "in ville de québec 99% dintre romanii pe care-i cunosc"

Ce invidiosi este unii de pe forumul asta , ce vreti d-lor prosperitate mare in QC City , bravo lor :)
DREAMS COME TRUE
aiki
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Re:

Mesajde radu1 » 16 Iul 2015, 09:45

Sly scrie:

:) Stiu ca a trecut mult timp de la intrebarea ta...insa nu vreau sa ramai nesatisfacut...in qc city sunt cateva sute, vreo 8, daca nu ma insel...catei si pisici inclusi...si, cum bine zicea cineva, nu ii cunosc pe toti, insa din cand in cand ne intalnim, cateva zeci, fie pe la biserica, fie la cate o adunare campeneasca, sau mai rar, printr-un magazin...si cam asa aflam care pe unde lucreaza...printre altele, bineinteles...
Ville de Quebec
radu1
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 17 ori
I s-a multumit: 5 ori

Re: Povestea noastra din Canada

Mesajde Cainozaur » 22 Iul 2015, 16:37

Eu in Toronto am cunoscut doar doi romani din 25-30 care mi-au zis ca au jobul mult visat. In realitate traiau pe credit la greu. Nu mai dezvolt pt ca adminul taie. Poate Ville de Qc o fi pe alta planeta?!
Cainozaur

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 41 ori

Re: Povestea noastra din Canada

Mesajde xplaur » 23 Iul 2015, 09:50

Pe principiul asta Tiriac e un sarantoc, ca doar si-a luat Maybach in leasing!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA