• Publicitate

Gata, am ajuns in Montreal. Am nevoie de cate ceva.

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Gata, am ajuns in Montreal. Am nevoie de cate ceva.

Mesajde laurent_db » 01 Iul 2015, 05:21

Alexandru Iordache scrie:Salutare,

Gata, saptamana asta care vine trebuie sa primesc pasapoartele cu viza aplicata, asa sper, prin august cred ca trebuie sa ajung in CA, asa ca, poate iti faci timp de o bere si 2-3 sfaturi.

Cu drag,
Alex

Eu pina la sfarsitul lui August sunt in Romania. Asa ca poate prin Septembrie.
laurent_db
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 42 ori

Publicitate

Re: Gata, am ajuns in Montreal. Am nevoie de cate ceva.

Mesajde laurent_db » 20 Apr 2017, 14:41

Wow, my GOD.

Topicul asta inca mai exista?
Si inca pe prima pagina, deci cam slaba activitate pe aici. Sunt cativa ani de cand nu am mai intrat.

Cu copilul a fost o intreaga tevatura pina la urma, am incercat tot ce ne-au zis ei. Raprot neuropshihologic (1800$) care spunea ca e hiperactiv dar ca nu e nevoie de medicatie, apoi au continuat cu aluziile si insinuarile despre medicatie. Vreo 3luni de vizite in ergoterapie (alte 2000$) si deasemeni raportul in ergoterapie spunea ca nu e nevoie de medicatie.

Ce sa o mai lungesc pt ca a fost un calvar intre maternelle 4ani si clasa a 2-a. Acuma in clasa a treia l-am inscris la particulara si totul e super ok. Nu mai spun ca saracul copil si el e mai putin stresat si performeaza mai bine. Cu volumul de lucru la teme nu am avut niciodata problem cu el si oricum si acum la particulatra el lucreaza mai mult decat toti colegii si cere tot timpul teme suplimentare la scoala si acasa. Partea nasoala e ca vreo 20k pe an se duc din buget (asta cu tot cu autobus, uniforme si alte mici cheltuieli, donatii si activitati in care ii implica).

Da macar sunt linistit ca e copilul ok.
laurent_db
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 42 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA