• Publicitate

Montreal - inceput de drum

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Subiect închis

Re: Montreal - inceput de drum

Mesajde sorro » 04 Oct 2014, 20:32

Acest subiect va fi inchis aici. Povestea "MEA" personala a devenit un camp de batalie al orgoliilor si al atacurilor la persoana. Refuz sa ma complac sau sa fac parte din acest scenariu.

De la inceputul implicarii mele in acest forum am promovat ajutorul dat neconditionat noilor emigranti sau al celor avizi de informatii care sa ii ajute in implinirea visurilor lor. Am ajutat si ajut cat si cum pot. Realitatea fiecaruia este subiectiva si refuz sa fiu blamat pentru ceea ce gandesc si traiesc eu. Iar ajutorul pe care il dau pare sa imi aduca mai degraba invidii si probleme.

Da, exista - mai ales in Canada- o lege pentru toti, inclusiv pentru harassment. Dar mi se pare stupid pana si sa trebuiasca sa ma gandesc la masuri legale cand tot ce facem aici se presupune a fi ajutor dezinteresat. Dar cine sunt eu sa ma pun cu natura umana?! :)

Cei care au nevoie de sfaturi si/sau considera ca le pot fi util ma pot contacta oricand pe PM si voi incerca sa raman pe aproape si sa ajut cat de putin atunci cand cred ca pot veni cu o idee sau solutie.

Toate bune si numai vise implinite, tuturor! :)
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 734 ori
I s-a multumit: 492 ori

Publicitate

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA