• Publicitate

Montreal - inceput de drum

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Subiect închis

Re: Re:

Mesajde Maria87 » 24 Sep 2014, 13:49

Maria87 scrie:
sorro scrie:
Super, felicitari. Dar cum de i-ai depasit pe restul concurentilor care banuiesc ca erau tot evrei dar in plus aveau experienta canadiana?
Noi suntem inca in Ro si ne gandim sa emigram. Ni s-a recomandat site-ul acesta si am inceput cu povestirile celor deja emigrati. :)

Ei, "Maria", "Maria", daca as avea eu cate $1 pt. fiecare minciuna sau insinuare similara pe care o aud... :lol: Eu unul iti zic doar atat: lasa-i pe altii in pace si concentreaza-te mai bine pe ce poti face TU ca sa iti gasesti un job bun si sa reusesti si tu in Canada. Succes! Over & out.

Iarta-ma "Sorro", "Sorro", dar despre ce insinuari vorbesti? Suntem curiosi de calificarile tale anterioare ce ti-au permis un asemenea start in Canada.
Deocamdata ne cantarim sansele de reusita inspirandu-ne si din povestile celorlalti.
Maria87

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 6 ori

Publicitate

Mesajde togo » 02 Oct 2014, 09:52

Maria87 scrie:
Maria87 scrie:
sorro scrie:
Super, felicitari. Dar cum de i-ai depasit pe restul concurentilor care banuiesc ca erau tot evrei dar in plus aveau experienta canadiana?
Noi suntem inca in Ro si ne gandim sa emigram. Ni s-a recomandat site-ul acesta si am inceput cu povestirile celor deja emigrati. :)

Ei, "Maria", "Maria", daca as avea eu cate $1 pt. fiecare minciuna sau insinuare similara pe care o aud... :lol: Eu unul iti zic doar atat: lasa-i pe altii in pace si concentreaza-te mai bine pe ce poti face TU ca sa iti gasesti un job bun si sa reusesti si tu in Canada. Succes! Over & out.

Iarta-ma "Sorro", "Sorro", dar despre ce insinuari vorbesti? Suntem curiosi de calificarile tale anterioare ce ti-au permis un asemenea start in Canada.
Deocamdata ne cantarim sansele de reusita inspirandu-ne si din povestile celorlalti.

Raspunsul este Sarmul ,zambetul inocent si desigur aparitia spontana,daca nu le ai sfarsesti rau intr-un post de manager la o amarata de corporatie cu un salar de cateva mii de $ pe luna plus niste bonusuri si comisioane aruncate acolo ca si oasele la Grivei
Lasa-i pe altii in pace si concentreaza-te mai bine ce poti YOU face ca sa gasesti un job bun(sortator de Homari,call centre,educator,pictor,sofer de tir ,sofer de dric sau chiar de caruta ce plimba turisti )
Succes si sa reusesti si tu la Canada
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Mesajde Gator » 03 Oct 2014, 11:00

togo scrie:Lasa-i pe altii in pace si concentreaza-te mai bine ce poti YOU face ca sa gasesti un job bun(sortator de Homari,call centre,educator,pictor,sofer de tir ,sofer de dric sau chiar de caruta ce plimba turisti )

Sofer de tir e un job f bun. Nici educator nu e chiar rau. Induci lumea in eroare, togo.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde togo » 03 Oct 2014, 13:59

Gator scrie:
togo scrie:Lasa-i pe altii in pace si concentreaza-te mai bine ce poti YOU face ca sa gasesti un job bun(sortator de Homari,call centre,educator,pictor,sofer de tir ,sofer de dric sau chiar de caruta ce plimba turisti )

Sofer de tir e un job f bun. Nici educator nu e chiar rau. Induci lumea in eroare, togo.

Asta spun si eu ca sunt multi care sunt in al 9-lea cer daca ajung la visul suprem de a profesa in aceste domenii mentionate
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Mesajde Gator » 03 Oct 2014, 15:10

togo scrie:
Gator scrie:

Asta spun si eu ca sunt multi care sunt in al 9-lea cer daca ajung la visul suprem de a profesa in aceste domenii mentionate

Cum ai desus ca ar fi visul suprem? Acuma speculezi.
Despre visul suprem din Romania (incusiv "luxul" de a vorbi in limba materna, cum spunea Tavi), nimic?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde capsunar » 03 Oct 2014, 15:43

Gator scrie:
togo scrie:
Gator scrie:

Despre visul suprem din Romania (incusiv "luxul" de a vorbi in limba materna, cum spunea Tavi), nimic?

Ai dreptate, ca sofer de tir nu te opreste nimeni sa vorbesti singur la volan in ce limba materna vrei tu. Asta da lux.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA