• Publicitate

Montreal - data stelara 12 august 2011

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde Gator » 02 Noi 2013, 12:37

Radu7777 scrie:
Gator scrie:Eu sint total impotriva oricarui fel de transport in comun. Si la groapa tot cu masina personala trebuie. :twisted:

gatore, de curiozitate, cand iti vizitezi prietenii redneci din Texas cu ce mergi pana acolo, tot cu tracu ? sau daca tot ti-a crescut venitul te-ai bagat la un credit pentru un g5 ?

Posibil ca am un ban pt America, asa ca nu ma duc in Texas.

Cu tracu companiei me invirt in jurul syncrudului si atit. In rest conduc un sedan.

Stai cam prost cu umorul negru de Halloween. In caz ca totusi stai bine, ia zi, ai incapea intr-un Fiar500 pe ultimul drum?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 50 ori
I s-a multumit: 322 ori

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 02 Noi 2013, 12:39

Gator scrie:Posibil ca am un ban pt America, asa ca nu ma duc in Texas.
Cu tracu companiei me invirt in jurul syncrudului si atit. In rest conduc un sedan.

ok, ok, let's skip Texas ... alege tu o destinatie interesanta care se afla la mai mult de 2000 de km (banuiesc ca pana si rednecii se plictisesc de condus pe distante atat de mari)
Gator scrie:Stai cam prost cu umorul negru de Halloween. In caz ca totusi stai bine, ia zi, ai incapea intr-un Fiar500 pe ultimul drum?

indubitabil. te las pe tine sa ghicesti de ce ;)
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde SlaiSlaider » 02 Noi 2013, 12:58

Gator scrie:
Radu7777 scrie:
Gator scrie:Eu sint total impotriva oricarui fel de transport in comun. Si la groapa tot cu masina personala trebuie. :twisted:

gatore, de curiozitate, cand iti vizitezi prietenii redneci din Texas cu ce mergi pana acolo, tot cu tracu ? sau daca tot ti-a crescut venitul te-ai bagat la un credit pentru un g5 ?

Posibil ca am un ban pt America, asa ca nu ma duc in Texas.

Stai cam prost cu umorul negru de Halloween. In caz ca totusi stai bine, ia zi, ai incapea intr-un Fiar500 pe ultimul drum?

Bai gatorica, esti obsedat de fiatu ala. Tu alte exemple n-ai? Ti-a dar mucul la semafor un fiat din asta cred.
SlaiSlaider
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde bertro » 04 Noi 2013, 15:06

capsunar scrie:
bertro scrie:Chiar si platind tolls si benzina tot iesi mult mai ieftin decat sa cumperi ceva similar in Montreal.

Pai da, e alegerea ta, nu te fortzeaza nimeni sa treci podul.

Corect. Eu am vrut sa ma mut "la tzara" asa ca-mi asum consecintele. Noroc ca am renuntat la ideea initiala de a ma muta chiar intr-un sat in mijlocul pustiului, cu casele la 200m una de alta, ca altfel faceam juma' de ora numai sa ajung pe autostrada. :)
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde sinel_tuca_teo » 10 Noi 2013, 15:47

WAUU! Buna...sa va fie inima.Am avut rabdarea sa citesc tot pina aici,si...felicitari alina ptr. subiect.Sa va ajute Dumnezeu in continuare in tot ceea ce vreti sa faceti.Unii sunt rautaciosi ,altii mitocani, altii...nici degetele de la mina nu seamana intre ele,asa ca, treci peste aceste rautati.
Spunea cineva mai devreme ca este interzis sa stai linga locul de munca??? sau n-am intele eu bine???
Unii se pling ca e rau in Canada...De cind nu ati mai trecut prin Romania???
Lasati oamenii sa se bucure de visul lor! iar daca ei sunt fericiti asa,de ce sa nu spuna si altora? Nu mi s-a parut ca alina ar fi exagerat cu ceva.E adevarat ca in functie de cum stii sa te administrezi asa si traiesti.daca esti invatat numai cu fripturi normal ca tocanita e rea.
V-am vazut ca tot o bateti cu bemveu vs. toyota ...care-i poanta? Conteaza asa mult ce marca e masina?Cine a plecat in Ca si cine vrea sa plece in Ca, vin ptr o viata mai buna (fata de RO), nu neaparat ca nu se gaseste si in alta parte poate la fel de buna.
Cred ca unii sunt pusi pe aici doar sa agite spiritele si sa descurajeze emigrarea.
PS. Cine a ajuns in Ca,mult succes iar cine nu a ajuns,inca,si mai mult succes.Sa ne vedem cu bine.
sinel_tuca_teo
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 10 Noi 2013, 16:06

sinel_tuca_teo scrie:V-am vazut ca tot o bateti cu bemveu vs. toyota ...care-i poanta? Conteaza asa mult ce marca e masina?

pai se stie ca benve, audi, piujo', sitroen si in general orice masina ieuropeana, inclusiv loganu, e mai bengoase decat cele japoneze/coreene/americane etc. ... ne-a explicat noua un illuminat de pe forum, capsunaru pre numele lui. ce e trist e unii nici macar japoneze nu ne permitem dupa 6 ani de Canada :(
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA