• Publicitate

Montreal - data stelara 12 august 2011

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde Radu7777 » 01 Noi 2013, 19:34

Gator scrie:Eu sint total impotriva oricarui fel de transport in comun. Si la groapa tot cu masina personala trebuie. :twisted:

gatore, de curiozitate, cand iti vizitezi prietenii redneci din Texas cu ce mergi pana acolo, tot cu tracu ? sau daca tot ti-a crescut venitul te-ai bagat la un credit pentru un g5 ?
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 01 Noi 2013, 21:39

Radu7777 scrie:
capsunar scrie:Apropo o sa te bucuri si ca odata cu introducerea unui toll pretul la casa in care stai o sa scada? (sau nu o sa mai creasca la fel ca celelalte zone fara toll)

"pretul" sau "valoarea", capsunare ? eh, asa-i cand ai facut scoala pe vremea lui nea nicu si te mai si lauzi cu asta ...

Wow.. un portar cultivat.. ia explica ca tu cum e cu valoarea si pretul ca
Yo ma gandesc ca pretul = functzie (valoare) da mai stii...avem un kant printre noi.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde capsunar » 01 Noi 2013, 21:55

bertro scrie:Sincer, mi se rupe. Nu am cumparat casa ca sa fac bani din ea. In plus, sunt 4 poduri spre suburbia mea si doar unul va avea tolls, deci nu o sa fie nimeni descurajat de asta :) Chiar si platind tolls si benzina tot iesi mult mai ieftin decat sa cumperi ceva similar in Montreal.

Pai da, e alegerea ta, nu te fortzeaza nimeni sa treci podul.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Radu7777 » 02 Noi 2013, 00:04

capsunar scrie:Wow.. un portar cultivat.. ia explica ca tu cum e cu valoarea si pretul ca

uite ca n-am chef. te oftici ?
Yo ma gandesc ca pretul = functzie (valoare) da mai stii...avem un kant printre noi.

asa o fi, daca zici tu ... acum explica care-i treaba cu functia aia daca valoarea unui obiect e X si mie mi se scoala sa pun pretul acelui obiect X/2 ... sau X*2 ... sau X/(radical din pi), nah
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde capsunar » 02 Noi 2013, 11:38

Radu7777 scrie:
capsunar scrie:Wow.. un portar cultivat.. ia explica ca tu cum e cu valoarea si pretul ca

uite ca n-am chef. te oftici ?

asa o fi, daca zici tu ... acum explica care-i treaba cu functia aia daca valoarea unui obiect e X si mie mi se scoala sa pun pretul acelui obiect X/2 ... sau X*2 ... sau X/(radical din pi), nah

Pai asteapta un pic pana o sa am chef.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Radu7777 » 02 Noi 2013, 11:41

capsunar scrie:Pai asteapta un pic pana o sa am chef.

welcome to da' club
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA