• Publicitate

Montreal - data stelara 12 august 2011

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde irisbvro » 10 Noi 2013, 16:37

Stai linistit ca nu e nimeni pus aici sa agite spiritele. Fiecare isi relateaza propriile experiente mai bune sau mai putin bune. Bineinteles fiecare e incurajat sa vina si sa experimenteze pe pielea lui. Cui ii place, ramane, cui nu, mai incearca :)
Mult succes cu emigrarea, daca inca nu ai ajuns pe aici.
irisbvro
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 21 ori

Publicitate

Mesajde togo » 13 Noi 2013, 13:26

Radu7777 scrie:
sinel_tuca_teo scrie:V-am vazut ca tot o bateti cu bemveu vs. toyota ...care-i poanta? Conteaza asa mult ce marca e masina?

pai se stie ca benve, audi, piujo', sitroen si in general orice masina ieuropeana, inclusiv loganu, e mai bengoase decat cele japoneze/coreene/americane etc. ... ne-a explicat noua un illuminat de pe forum, capsunaru pre numele lui. ce e trist e unii nici macar japoneze nu ne permitem dupa 6 ani de Canada :(

Mare smecherie si cu masinile astea ,te doare doar daca nu ai daca le ai te plictisesti de ele
3 masini am avut BMW,Audi si Mazda sincer nu vad ce e asa special
de permis iti permiti daca vrei daca nu mergi cu metroul
le-am luat in decurs de 3 ani si nu mai aveam loc unde sa le parchez
le-am vandut si mi-am luat cu banii pe ele un apartament in Florida
acum ma plimb cu bicicleta ca e mai sanatos
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Mesajde ioana-diana » 16 Apr 2014, 03:15

Felicitari Alina ptr. subiect!