• Publicitate

Cautand locul nostru...am gasit ceva mai mult din toate :)

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde Sly » 24 Sep 2013, 14:12

Normal ca-s exceptii,dar sunt aici pe forum o sumedenie de talibani care au sarit in sus ca arsi cand a plagiat Ponta doar pentru ca era in Romania,desi n-avea nici un impact asupra nimic plagiatura aia,insa cand se intampla din astea pe aici....tac malc.
Omul ala poate chiar se pricepea la ce predica el,Phd si restul de diplome sunt doar gaselnite de-ale sistemului,nu inseamna neaparat ca si stii ceva.
Sistemul de invatamant e atat de bun pe cat de bun este elevul...indiferent unde,tocmai de aceea vezi ca ies tot felul de savanti din te miri ce tari din lumea a 3a si o multime de otrepe din tarile primului esalon.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 24 Sep 2013, 23:06

Sly scrie:Pai are legatura cu sistemul,daca asa de usor se strecoara lipsa credentialelor,atunci banuiesc ca si calitatea credentialelor reale este slaba

logica a la Sly :lol:
De ex. elevii instruiti de catre "phd-ul" mai devreme mentionat au avut parte de o calitate mai slaba a educatiei.

care elevi unde au fost instruiti, Sly ?
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Radu7777 » 24 Sep 2013, 23:09

Sly scrie:Normal ca-s exceptii,dar sunt aici pe forum o sumedenie de talibani care au sarit in sus ca arsi cand a plagiat Ponta doar pentru ca era in Romania,desi n-avea nici un impact asupra nimic plagiatura aia,insa cand se intampla din astea pe aici....tac malc

asa ie, Sly, ori seful New Brunswick Energy Institute, de care banuiesc ca 90% din populatia Canadei n-a auzit pana zilele trecute (si unde nu se preda nimic :lol:), ori al doilea om in stat, tot dracu ala ie ... saracu Ponta, cum a fost el batjocorit pe nedrept, tz tz tz :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde yogyog » 25 Sep 2013, 00:43

Sly scrie:Normal ca-s exceptii,dar sunt aici pe forum o sumedenie de talibani care au sarit in sus ca arsi cand a plagiat Ponta doar pentru ca era in Romania,desi n-avea nici un impact asupra nimic plagiatura aia,insa cand se intampla din astea pe aici....tac malc.
Omul ala poate chiar se pricepea la ce predica el,Phd si restul de diplome sunt doar gaselnite de-ale sistemului,nu inseamna neaparat ca si stii ceva.
Sistemul de invatamant e atat de bun pe cat de bun este elevul...indiferent unde,tocmai de aceea vezi ca ies tot felul de savanti din te miri ce tari din lumea a 3a si o multime de otrepe din tarile primului esalon.

plagiatura exista peste tot, n-ai ce sa-i faci.
ca ponta plagia sau alalalt ministru neamt plagia tot aia e. ideea era doar ca in Ro era o practica in Ger era mai exceptie. neamtul s-a tirat, ponta e inca acolo. in general US si Ca incearca sa-i execute si p-ai lor. apropo ai pierdut si tu cei 10 koko cu nea Ford? :) (sau ma rog cat se dona :)
Cu lacrimi ti-as scrie, batrâna mea tara/.../ Sa fii viitor si prezent si trecut.
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Sly » 25 Sep 2013, 06:30

yogyog scrie:apropo ai pierdut si tu cei 10 koko cu nea Ford? :) (sau ma rog cat se dona :)

Nu stiu despre ce-i vorba.
De donat eu nu donez din principiu decat daca o fac direct beneficiarului asa ca lu' nea Ford,doar daca oi apuca vreodata sa-i platesc o bere sau un spritz altfel,slabe sanse.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde yogyog » 25 Sep 2013, 10:17

Sly scrie:
yogyog scrie:apropo ai pierdut si tu cei 10 koko cu nea Ford? :) (sau ma rog cat se dona :)

Nu stiu despre ce-i vorba.
De donat eu nu donez din principiu decat daca o fac direct beneficiarului asa ca lu' nea Ford,doar daca oi apuca vreodata sa-i platesc o bere sau un spritz altfel,slabe sanse.

http://thetyee.ca/Blogs/TheHook/2013/07 ... -Campaign/
Cu lacrimi ti-as scrie, batrâna mea tara/.../ Sa fii viitor si prezent si trecut.
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA