• Publicitate

Printre orase canadiene

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde gigigigi » 12 Iun 2013, 12:17

corina_claudiu scrie:Felicitari lidia pentru povestire si pentru integrare! Minunat traseul vostru in Canada! Aproape ca lucururile au mers de la sine pentru voi ! Multa bafta in continuare si voua si micutei voastre! :)

forte frumos, felicitari pentru dinamism si optimism...tot inainte !:)
gigigigi
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Jack77 » 16 Feb 2014, 06:10

Lidia, ai un email?
Eventual ai putea sa-mi trimiti tu pe [email protected]?
MP am trimis dar dureaza ceva vreme sa zburde mesajul, inca nu se transfera in folderul "mesaje trimise".

Merci
DCS: 06/2010
CSQ: 11.04.2011
FM/AM: 01/13.02.2012
IV: 30.07.2012/Canada: 26.09.2012
Jack77
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Mesajde TAGBOT » 18 Feb 2014, 01:44

Buna. Urmeaza sa plecam in martie in Canada. In legatura cu banii: avem o fetita de 11 ani. Ea poate avea pana in 10000 de CAD?
Multumesc. As vrea un raspuns referitor la intrebare si destul de rapid.
:) :) :) :)
TAGBOT
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori

Good luck!

Mesajde g_alexandru » 22 Feb 2014, 19:29

TAGBOT scrie:Buna. Urmeaza sa plecam in martie in Canada. In legatura cu banii: avem o fetita de 11 ani. Ea poate avea pana in 10000 de CAD?
Multumesc. As vrea un raspuns referitor la intrebare si destul de rapid.
:) :) :) :)

In primul rand GOOD LUCK!!

Si atunci sigur o sa va ajute aici informatiile pentru cum ajungeti in Quebec e facut pentru cineva care vrea sa aiba la un loc tot KITUL unui nou venit:

Preturi avion, hotel,
Rent de casa, Rent cheap car,
Informatii despre unde sa iti iei permisul deconducere

Cum sa fa faceti SIN (Social Insurance Number) se face in 15 minute daca aveti toate actele..ASTA e F F IMPORTANT fara asta nu te poti misca..uite aici LINK:http://www.servicecanada.gc.ca/eng/sc/sin/

Iar restul informatiilor le gasiti aici: sper sa va ajute..tot firma de telefon, preturi la alimente in Quebec..WEBCAM..tot ce cred ca poate sa aiba nevoie..un OM care ajunge acolo:

http://***publicitate_neautorizata***.wordpress.com
Quick and easy!
g_alexandru
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA