• Publicitate

Reintoarcere in Canada imposibila - am pierdut rezidenta

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde comisaru » 30 Ian 2013, 07:16

Sly scrie:In Windsor pana si la Tim Hortons se fac bani seriosi,comisarul n-are de unde sa stie caci ea e cu tassimo...daca stia isi trimitea feciorul la cafenea caci facea bani mai multi. :lol:

Asa ma gandeam si eu ...ca te bagi in seama de plictiseala ....ti-a luat mama jucariile ?
Tu chiar nu poti sa pui ceva inteligent?
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde Gator » 30 Ian 2013, 09:55

comisaru scrie: 40 a fost oferta cu care l-a tentat socrul lui dar nici el si nici sotia lui nu au fost tentati sa plece de aici ...
Banii pe care ii face aici il multumesc iar nor-mea lucreaza la clubul deschis de sor-sa ... Acolo nu stiu daca si-ar gasi ceva rezonabil .Asa ca si tu ai dreptate ...poate nu-s toate roze in partea aia ...

Nu e roz deloc si e greu cu rezonabilu. Foarte multa lume se gindeste sa se mute la Windsor.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde comisaru » 30 Ian 2013, 10:44

Gator scrie:
comisaru scrie: 40 a fost oferta cu care l-a tentat socrul lui dar nici el si nici sotia lui nu au fost tentati sa plece de aici ...
Banii pe care ii face aici il multumesc iar nor-mea lucreaza la clubul deschis de sor-sa ... Acolo nu stiu daca si-ar gasi ceva rezonabil .Asa ca si tu ai dreptate ...poate nu-s toate roze in partea aia ...

Nu e roz deloc si e greu cu rezonabilu. Foarte multa lume se gindeste sa se mute la Windsor.

Yeah ,Right :)))
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Sly » 30 Ian 2013, 18:10

comisaru scrie:
Sly scrie:In Windsor pana si la Tim Hortons se fac bani seriosi,comisarul n-are de unde sa stie caci ea e cu tassimo...daca stia isi trimitea feciorul la cafenea caci facea bani mai multi. :lol:

Asa ma gandeam si eu ...ca te bagi in seama de plictiseala ....ti-a luat mama jucariile ?

Comisare eu nu am scris articolul,doar l-am citit in ziar,daca ti se pare ca nu e inteligent,scrie la redactie. :lol:
Oricum,ce nu ti se pare inteligent la articol,ce ti-a depasit puterea de intelegere?
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde comisaru » 31 Ian 2013, 07:01

Sly scrie:
comisaru scrie:

Comisare eu nu am scris articolul,doar l-am citit in ziar,daca ti se pare ca nu e inteligent,scrie la redactie. :lol:
Oricum,ce nu ti se pare inteligent la articol,ce ti-a depasit puterea de intelegere?

Baiatu', lasa ziarele si poate asa vei afla si tu ca computer nu inseamna numai laptopul de oe care vinzi masini ... Iesi din birou si intra intr-o hala unde chiar se fac masinile .
Lasa ironia de berarie ...denota proasta crestere si marlanie necaracteristica pentru un clujean .
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Sly » 31 Ian 2013, 11:29

comisaru scrie:
Sly scrie:
comisaru scrie:

Baiatu', lasa ziarele si poate asa vei afla si tu ca computer nu inseamna numai laptopul de oe care vinzi masini ... Iesi din birou si intra intr-o hala unde chiar se fac masinile .
Lasa ironia de berarie ...denota proasta crestere si marlanie necaracteristica pentru un clujean .

Bine cucoana,am sa las ziarele,in hala unde se fac masinile am fost,si aici si la Pitesti si in Germania dar nu prea inteleg ce legatura are cu discutia de fata.
Tu cred ca ai niste notiuni foarte "persona;e" despre ce inseamna proasta crestere si marlanie si ai tendinta de a te simti ofensata oridecateori cineva iti arata ca nu ai dreptate in ce campi bati (si asta se intampla mai tot timpul,de-aia cred ca esti asa de acra).
Cu ce te-o fi suparata asa de tare articolul ala,chiar te-a marcat faptul ca faceau aia mai multi bani decat CNC-istii sau care e problema? :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA