• Publicitate

Concluziile mele ...

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde crbn » 07 Dec 2012, 09:20

Alessandro_Farnese scrie:Intr-adevar o gramada de lume pune fundul in Montreal si isi inchipuie ca a ajuns in Canada. Keep dreaming.

Dar....

"-"Baga-mi-as bip bib in ea de groapa!"
-"Hai, f#*@-ti chinezoiu m#atii, misca mai repede!"
-"Mamaiee, te cauta moartea pe acasa si matale ieisi cu masina pe strada?" "

... arata ca tot multa lume de fapt e tot in Rahova... pe dreapta.

Singura "schimbare" este ca acuma ati aflat si voi de bip-bip si-l folositi inflat, fara sens si otova.
Adica romaneste.

Din nefericire atunci cand am aterizat se defectase spalatorul de creiere de la biroul de imigrari asa ca obiceiurile astea pacatoase "romanesti" au ramas acolo, infipte adanc in creierul meu neted. De "bip bip" aflasem mai demult dar nu ii cunosteam prea bine semnificatia insa am riscat folosindu-l doar pentru simplul motiv ca ma aflam intr-un spatiu public. In realitate, uneori, limbajul meu e mult mai colorat de atat.
Imi cer scuze ca nu ma ridic la nivelul dumneavoastra, domnule, si va asigur ca in curand voi trimite o scrisoare guvernului canadian in care imi voi cere scuze pentru ca le-am pervetit frumoasa societate prin comportamentul meu suburban. Deasemenea voi solicita tratamentul cu spalatorul de creiere.
I ♥ Romania
crbn
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Re: Concluziile mele ...

Mesajde iName » 06 Ian 2013, 06:31

crbn scrie:- Daca esti la primul zbor trebuie sa stii ca aeroportul din Londra nu e autogara din Filiasi...

Esti din zona sau ai ales intamplator ?
Oricum, important este ca ai simtul umorului. Cred ca asta ajuta foarte mult la procesul de integrare.
Multa bafta si la multi ani !
iName
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde crbn » 08 Ian 2013, 19:18

Nu sunt din Filiasi ci din satul alaturat, Craiova ... Alegerea a fost intamplatoare, nici macar nu stiu daca exista o autogara in Filiasi :p
La multi ani si tie!
I ♥ Romania
crbn

Mesajde radoo07 » 11 Ian 2013, 11:07

Mi-au placut maxim concluziile ‼ Ma bucur sa te citesc Crb ‼ Numai bine ‼
Je me souviens :)
radoo07
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde celise » 17 Ian 2013, 07:52

crbn scrie:Nu sunt din Filiasi ci din satul alaturat, Craiova ... Alegerea a fost intamplatoare, nici macar nu stiu daca exista o autogara in Filiasi :p
La multi ani si tie!

Buna!

Am vazut ca esti din Craiova si as vrea sa te intreb ceva detalii, dar nu pot inca sa trimit mesaje private, imi poti da o adresa de email, te rog, daca nu te deranjeaza....
Multumesc!
celise
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Salut

Mesajde crbn » 25 Ian 2013, 06:13

Imi cer mii de scuze dar abia azi am vazut mesajul tau ...
Adresa mea de mail e [email protected]
Numai bine!
I ♥ Romania
crbn

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA