• Publicitate

Poveste incredibila

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Mesajde thief » 11 Iul 2013, 04:45

vision12, cu Lorin Fortuna ai luat legatura ...?
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 74 ori

Publicitate

Mesajde Gator » 11 Iul 2013, 10:05

vision12 scrie:
yogyog scrie:
mdeah, cred ca ar trebui sa-l iei de mana pe prietenul tau si sa mergeti impreuna la doctor ca se pare ca si tu ai nevoie.
stiu, sunt un dur :D

......Inca ceva - am vazut ca esti din Cornu - are si Adi Nastase o ferma acolo - banuiesc ca esti unul dintre admiratorii lui - banueisc ca il consideri si un om cu suflet ales.

Sta cu Bombonel ca face lucrarea mai fina decit rednecii de unde a scapat.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde Radu7777 » 11 Iul 2013, 11:59

vision12 scrie:Cat despre Serban Huidu, stau si ma gandesc daca unul ca mine ar fi omorat 3 oameni ce i s-ar fi intamplat.
In nici un caz nu ma mai lasau astia sa imi dau cu parerea despre tot felul de lucruri pe blogul personal.
Dar asa este cand faci parte din sistem . Cand ai socrul deputat si apropiat al lui Ion Iliescu.

a fost doar un accident nefericit care i se putea intampla oricui, doar a explicat destul de clar Sly. adica nu oricui, cand ai doar bicicleta, ca mine sau ca altii, n-ai cum sa omori 3 oameni, probabil de aia si ura (care e de fapt invidie) unora la adresa unui om care a avut pur si simplu ghinion ...

unii nici macar bani sa fie lasati pe drumuri n-au avut :(
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Re: Poveste incredibila

Mesajde jonny_rom » 18 Iun 2014, 04:15

Am citit posturile si am auzit si eu de "metodele" securistilor din Romania.

Intotdeauna ma intreb cum este posibil ca astia la TV in Romania (justitia se pare ca se face la TV in Romania) sa arate tot felul de stenograme - inregistrari ale celor care fura.
Eu ma gandesc ca daca fur, incerc sa ma feresc sa spun tot felul de lucruri la telefon - oricine stie ca telefoanele sunt urmarite - adica mi-as lua un minim de precutie - as vorbi cu celalt cu care fac "afaceri" sa ne cumparam o cartela PREPAY - astea se iau fara date de identitate si nimeni (in principiu) nu ar sti ca vorbesc ei.

Totusi, astia care fura, par asa...........de o prostie fenomenala.
Poate nu sunt asa de fraieri - poate exista alte metode de "inregistrare" - poate nici nu este nevoie de telefoane ca sa se afle de vorbesc astia.

Traim in era informaticii - iar multe firme din domeniul civil se lauda cu dezvoltarea unor softuri care "citesc" gandurile.
Daca astia in domeniul civil se "lauda" ma ganedsc ca o fi in alte domenii - militar sau alte domenii - unde s-o fi ajuns.

Pentru cei curiosi - net-ul abunda in tot felul de informatii - material de control al mintii gasiti gramezi pe net.
Asa ca..............daca nu crezi este treaba ta............daca tie nu ti s-a intamplat nu inseamna ca altora nu li s-a intamplat.

„De asemenea, se pare că a devenit posibilă introducerea, cu un grad înalt de fidelitate, de cuvinte sau chiar texte întregi în corpul uman, crescând astfel posibilitatea inducerii unor sugestii şi a unor influenţe psihologice. Când un puls de microunde de mare putere, de domeniul gigahertzilor, loveşte corpul uman, la nivelul acestuia (al trupului) apare o abia perceptibilă perturbare termică. Aceasta este asociată cu dilatarea bruscă a ţesutului încălzit. Această expansiune este însă suficient de rapidă pentru a produce o undă acustică. Dar dacă se foloseşte un fascicul de pulsuri, devine posibilă crearea unui câmp acustic audibil intern, având între 5-15 kHz. Astfel, devine posibilă o «conversație» cu subiectul țintă selectat, într-o manieră care poate fi foarte deranjantă pentru acesta.”
Autorii sugerează că acest lucru ar fi cel puţin „deranjant” pentru victimă, ba chiar ar fi pur şi simplu terorizant. O armă care poate intra în creierul unui individ reprezintă o invadare cât se poate de dură a vieţii sale personale. Aceste sisteme noi vor fi perfectate în următorii câţiva ani, iar rezultatele obținute ar trebui să fie tema unor discuţii serioase în cercurile de specialitate, precum şi a dezbaterilor publice.

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=6686
jonny_rom
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde vasilache » 18 Iun 2014, 06:06

jonny_rom scrie:„De asemenea, se pare că a devenit posibilă introducerea, cu un grad înalt de fidelitate, de cuvinte sau chiar texte întregi în corpul uman, crescând astfel posibilitatea inducerii unor sugestii şi a unor influenţe psihologice. Când un puls de microunde de mare putere, de domeniul gigahertzilor, loveşte corpul uman, la nivelul acestuia (al trupului) apare o abia perceptibilă perturbare termică. Aceasta este asociată cu dilatarea bruscă a ţesutului încălzit. Această expansiune este însă suficient de rapidă pentru a produce o undă acustică. Dar dacă se foloseşte un fascicul de pulsuri, devine posibilă crearea unui câmp acustic audibil intern, având între 5-15 kHz. Astfel, devine posibilă o «conversație» cu subiectul țintă selectat, într-o manieră care poate fi foarte deranjantă pentru acesta.”
Autorii sugerează că acest lucru ar fi cel puţin „deranjant” pentru victimă, ba chiar ar fi pur şi simplu terorizant. O armă care poate intra în creierul unui individ reprezintă o invadare cât se poate de dură a vieţii sale personale. Aceste sisteme noi vor fi perfectate în următorii câţiva ani, iar rezultatele obținute ar trebui să fie tema unor discuţii serioase în cercurile de specialitate, precum şi a dezbaterilor publice.

What's the frequency, Kenneth? :D
...
vasilache
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 28 ori

Mesajde cian » 18 Iun 2014, 08:13

vasilache scrie:
jonny_rom scrie:„De asemenea, se pare că a devenit posibilă introducerea, cu un grad înalt de fidelitate, de cuvinte sau chiar texte întregi în corpul uman, crescând astfel posibilitatea inducerii unor sugestii şi a unor influenţe psihologice. Când un puls de microunde de mare putere, de domeniul gigahertzilor, loveşte corpul uman, la nivelul acestuia (al trupului) apare o abia perceptibilă perturbare termică. Aceasta este asociată cu dilatarea bruscă a ţesutului încălzit. Această expansiune este însă suficient de rapidă pentru a produce o undă acustică. Dar dacă se foloseşte un fascicul de pulsuri, devine posibilă crearea unui câmp acustic audibil intern, având între 5-15 kHz. Astfel, devine posibilă o «conversație» cu subiectul țintă selectat, într-o manieră care poate fi foarte deranjantă pentru acesta.”

What's the frequency, Kenneth? :D

Totul e posibil; nu stiu daca stiati, Elvis traieste pe o insula necunoscuta , impreuna cu Stalin; s-ar parea ca si Ceausescu e cu ei si Fidel Castro are rezervata o vila, unde urmeaza sa se mute in urmatorii 10 ani...
cian
Moderator 'Romani in Cuba'
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA