• Publicitate

Poveste incredibila

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Poveste incredibila

Mesajde jonny_rom » 19 Iun 2014, 05:22

cian scrie:Totul e posibil; nu stiu daca stiati, Elvis traieste pe o insula necunoscuta , impreuna cu Stalin; s-ar parea ca si Ceausescu e cu ei si Fidel Castro are rezervata o vila, unde urmeaza sa se mute in urmatorii 10 ani...

Poate te primesc si pe tine sa le servesti cafele.........
Poate ne mai povestesti lucruri incredibile de care ai auzit tu, pari bine documentat. :D

In rest.............esti un numar, contezi in statistici atata timp cat consumi. 1639500890834 - pot sa iti spun asa? :D :D
jonny_rom
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde irisbvro » 25 Iun 2014, 19:20

Nu stiu daca cel care a deschis topicul face misto sau chiar crede ce scrie.
Daca e chiar el cel care experimenteaza asta si vocile I se par reale, trebuie neaparat sa caute ajutor specializat.
Schizofrenia nu are leac, dar cu medicatia potrivita poate fi tinuta sub control.
Sanatate!
irisbvro
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde rux13 » 25 Iun 2014, 20:54

irisbvro scrie:Nu stiu daca cel care a deschis topicul face misto sau chiar crede ce scrie.
Daca e chiar el cel care experimenteaza asta si vocile I se par reale, trebuie neaparat sa caute ajutor specializat.
Schizofrenia nu are leac, dar cu medicatia potrivita poate fi tinuta sub control.
Sanatate!

Tinut sub control e un concept in beneficiul celor din jur. Majoritatea celor diagnosticati cu schizofrenie mor devreme din cauza medicatiei, nu din cauza "vocilor".
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 78 ori

Mesajde irisbvro » 26 Iun 2014, 17:02

In concluzie, e mai bine sa fie lasat sa se chinuie si sa chinuie si pe cei din jur??
Eu nu am auzit/ vazut cazuri pana acum ca cei care primesc tratament pentru boli psihice ar muri devreme!
irisbvro

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde jonny_rom » 27 Iun 2014, 04:27

rux13 scrie:
irisbvro scrie:Nu stiu daca cel care a deschis topicul face misto sau chiar crede ce scrie.
Sanatate!

Tinut sub control e un concept in beneficiul celor din jur. Majoritatea celor diagnosticati cu schizofrenie mor devreme din cauza medicatiei, nu din cauza "vocilor".

Multe au leac, prostia si aroiganta emanata de inculti insa este fara leac.
Esti o oaie condusa dupa reguli stabilite de altii si este folositoare atata timp cat consumi - mergi si fa un imrumut si plateste toata viata pentru o casa de carton - asa esti folositoare.
Daca insa te vei baga in lucrurile "jmecherilor" (destul de putin probabil sa se intample asta vreodata) poate si tu incepi sa auzi voci.
jonny_rom
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde rux13 » 27 Iun 2014, 10:11

jonny_rom scrie:
rux13 scrie:
Sanatate!

Multe au leac, prostia si aroiganta emanata de inculti insa este fara leac.
Esti o oaie condusa dupa reguli stabilite de altii si este folositoare atata timp cat consumi - mergi si fa un imrumut si plateste toata viata pentru o casa de carton - asa esti folositoare.
Daca insa te vei baga in lucrurile "jmecherilor" (destul de putin probabil sa se intample asta vreodata) poate si tu incepi sa auzi voci.

Jonny,
poti sa explici putin la ce aroganta te referi?
Cine e oaie?
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 78 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA