• Publicitate

Mic mic,copilul mananca...

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Mic mic,copilul mananca...

Mesajde cian » 13 Sep 2016, 10:46

Domle, am ajuns la o concluzie...pe Sly,Thief,Geomaticianu,Popescu Dragos, sa nu-i puneti la aceeasi masa daca se va intimpla vreodata sa se nimereasca la aceeasi petrecere....
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Mesajde geomaticianu » 13 Sep 2016, 11:16

cian scrie:Domle, am ajuns la o concluzie...pe Sly,Thief,Geomaticianu,Popescu Dragos, sa nu-i puneti la aceeasi masa daca se va intimpla vreodata sa se nimereasca la aceeasi petrecere....

Eu nu am prieteni persoane negativiste,am oroare de astfel de oameni.Pe unii,gen sly sau capsunaru mereu ii impusca cineva,toti ii discrimineaza,peste tot vad lucruri urate.Sufera de mania persecutiei,dar nu ii persecuta decat prostia lor.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 129 ori

Mesajde Isostar » 13 Sep 2016, 12:16

Psss, sa nu-i spuneti asta lui geomaticianul, ca nu ne crede ca se poate intampla in Canada, raiul de pe pamant....

Half of people would be screwed if they missed a single paycheque. Even for a week.
Four in 10 spend 100% of their net income.
A quarter don’t have $2,000 and couldn’t get it within a month.
50% can’t save 5% of what they make and 39% are ‘overwhelmed’ by debt, mostly mortgage debt.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde cian » 13 Sep 2016, 12:23

cian scrie:Domle, am ajuns la o concluzie...pe Sly,Thief,Geomaticianu,Popescu Dragos, sa nu-i puneti la aceeasi masa daca se va intimpla vreodata sa se nimereasca la aceeasi petrecere....

....nici pe Isostar la masa cu cei de mai sus,lollll
cian

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde Petrica Rusu » 13 Sep 2016, 14:13

thief scrie:E vorba si de tine, si de oltenasul care lucreaza-n IT si are impresia ca l-a prins pe dumenezeu de picior (pacat doar ca ploua si sint multi chinezi), si de sly ce sa mai vorbim, parca-i un personaj din Dickens.

Nu stau sa-ti explic acum parerile amicului meu. Ti-a mai spus si Sly si sint multe altele. Daca ne povesteai de Gold Coast as mai fi zis, Dubai e un loc unde nici in vizita n-as merge.
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

Mesajde Sly » 13 Sep 2016, 15:59

geomaticianu scrie:Eu nu am prieteni persoane negativiste,am oroare de astfel de oameni.Pe unii,gen sly sau capsunaru mereu ii impusca cineva,toti ii discrimineaza,peste tot vad lucruri urate.Sufera de mania persecutiei,dar nu ii persecuta decat prostia lor.

Lasa-ma pe mine deoparte,topo pentru ca si asa ma crezi admin pe aici dar poti sa citezi macar o singura postare a capsunarului in care s-a plans de ceva,in care a spus ca-l discrimineaza cineva?
Are cateva mii de postari,poti sa citezi macar una?
Cat despre lucrurile frumoase sau urate si eu si el si altii pe aici nu am facut decat sa postam stiri din presa canadiana,poate om avea mai mult timp liber sa ne uitam la stiri desi nu lucram la guvern. :lol: :lol: :lol:
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA