• Publicitate

Mic mic,copilul mananca...

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Mic mic,copilul mananca...

Mesajde Petrica Rusu » 13 Sep 2016, 16:05

geomaticianu scrie:
cian scrie:Domle, am ajuns la o concluzie...pe Sly,Thief,Geomaticianu,Popescu Dragos, sa nu-i puneti la aceeasi masa daca se va intimpla vreodata sa se nimereasca la aceeasi petrecere....

Eu nu am prieteni persoane negativiste,am oroare de astfel de oameni.Pe unii,gen sly sau capsunaru mereu ii impusca cineva,toti ii discrimineaza,peste tot vad lucruri urate.Sufera de mania persecutiei,dar nu ii persecuta decat prostia lor.

Topo, poti sa scri 2-3 rinduri fara sa jignesti? Nu de alta dar limbajul tau denota o frustrare continua si credeam ca cei care lucreaza la guvern sint mai putin stresati.
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 13 Sep 2016, 16:21

geomaticianu scrie:
cian scrie:Domle, am ajuns la o concluzie...pe Sly,Thief,Geomaticianu,Popescu Dragos, sa nu-i puneti la aceeasi masa daca se va intimpla vreodata sa se nimereasca la aceeasi petrecere....

Eu nu am prieteni persoane negativiste,am oroare de astfel de oameni.Pe unii,gen sly sau capsunaru mereu ii impusca cineva,toti ii discrimineaza,peste tot vad lucruri urate.Sufera de mania persecutiei,dar nu ii persecuta decat prostia lor.

Topografe, eu inteleg ca esti din ala de baga molozul sub covor sa fie frumos in casa da e foarte urat ce faci. Tu singur ai spus ca erai deprimat si iti era rusine de tine.. asta nu e negativism sau la tine nu se pune?
Singurul motiv pt care it trec cu vederea e ca am ajuns la concluzia ca IQ-ul tau nu e deloc stralucit. De asemni nu am nici macar pretentia sa stii ce insemna discriminare.
Am sa-ti explic simplu, cand cineva spune ca exista discriminare, nu insemna deloc ca el a fost discriminat, asta e o insinuare pe care o faci tu. (si altii)

Si daca erai canadian mandru cum te lauzi, nu comentai la 2 vorbe ca in Ro e asa si pe dincolo, un canadez nu doua cepe degerate pe Ro asta e problema capsunarilor.

Hai sa aplic logica ta, din pct tau de vedere..
In Ca nu exista disciminare => Ro e discriminare pe toate drumurile + deprimare => Ai fost abuzat sexual la spalatoria auto. :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde geomaticianu » 13 Sep 2016, 19:14

Pe voi e bine sa va las sa traiti in mocirla voastra.Sunteti o mana de frustrati si vorbiti in numele tuturor romanilor din Canada.Ce m-a deranjat a fost ura si inversunarea unor idioti pe tara care i-a adoptat.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde Isostar » 14 Sep 2016, 08:16

geomaticianu scrie:Pe voi e bine sa va las sa traiti in mocirla voastra.Sunteti o mana de frustrati si vorbiti in numele tuturor romanilor din Canada.Ce m-a deranjat a fost ura si inversunarea unor idioti pe tara care i-a adoptat.

Asta ai inteles tu din tot ceea ce s-a discutat? Nici nu ma mir ca limbajul tau nu trece de nivelul de mahala....
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde geomaticianu » 14 Sep 2016, 08:27

Va las aici in mocirla si revin peste 1 an.Sa vorbim despre realizari pe realizat.com nu despre frustrari.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde Sly » 14 Sep 2016, 09:42

geomaticianu scrie:Va las aici in mocirla si revin peste 1 an.Sa vorbim despre realizari pe realizat.com nu despre frustrari.

Nu pot decat sa-ti urez succes si sa sper ca ai sa realizezi ca cea mai mare realizare este sa evoluezi ca fiinta umana nu acumularile materiale si sper ca peste un an atitudinea si limbajul pe care le vei avea aici ne vor demonstra realizarile tale.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA