• Publicitate

Canada - o mare deceptie! Inapoi in Romania dupa trei luni!

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Canada - o mare deceptie! Inapoi in Romania dupa trei lu

Mesajde ionutgex » 30 Oct 2016, 11:41

DonTavo scrie:
ionutgex scrie:
Ma duce capul sa intreb multe lucruri.... doar ca nu cred ca esti pregatit sa te stergi la nas dar mai sa-mi raspunzi serios la intrebari :)))
....Sper sa ma....dute mai de aici...SIGUR VOI AVEA O INTEGRARE MAI USOARA CA A TA....
A TA E POVESTI SI FABULE B.A.E.A.T.U. :)))) macar ai facut ceva rating. BRAVOS ! AM RAS DAR N-AM AVUT RABDARE SA CITESC TOATE PAGINILE.

Se vede ca nu prea ai avut rabdare cu nimic.... Sper ca te exprimi si scrii mai bine in Franceza/Engleza decat o faci in Romana :D
Abia astept sa vad daca te tine sa mai scrii dupa ce ajungi in Canada si sa relatezi integrarea, desi sunt sigur ca nu o vei face.

Daca ma trece siteul realizat.com pe statul de plata voi continua cu activitatea pe aici...altfel ma minunez de subiectele si "pastilele" aruncate pe aici cand am timp :))

DonTavo scrie:Din semnatura ta, daca datele sunt corecte, am vazut ca trebuie sa aterizezi iarna :D ca din cate stiu eu, analizele sunt valabile un an si viza are aceasi data de expirare ca ele. Iti spun care va fi povestea ta: Iti vei cheltuii banii cu care ai plecat lasandu-te prins in plasa creata de provincia Quebec, dupa care te vei duce sa intinzi mana pentru ajutor social, prestand pe langa, la negru desigur, diverse munci de rahat platite ca atare si te vei hrani cu povesti si sperante ca dupa ce faci scoli acolo vei ajunge sa ai un job bun in timp ce mirosi tot felul de imputiti. Dar va fi frumos ca vei vedea veverite :roll: si le vei spune prietenilor ca tu esti bastan in Canada si te-ai REALIZAT si vei pune pe FB sau le vei trimite cate un selfie cu zgarie-nori.

Esti pe proape cu viitorul meu vreau ceva scoli/calificari noi...dar ma compari cu tine prea mult... :D

DonTavo scrie: Seara, la culcare, vei plange in perna gandindu-te cum sa mai faci cativa dolari in plus ca sa traiesti minunatia de viata pe care societatea Quebecoasa o are de oferit.
In final iti urez sa te integrezi cu succes si cat mai usor la origini

Sa plang dupa cativa dolari in plus in Montreal e un pic mai demn decat sa ma intorc la parinti dupa ce le-am cheltuit banii si sperantele si sa plang in camera din care am plecat :))))
CSQ - 08.15
D2 - 10.15
IUC - 01.16
FM - 02.16
AM - 02.16
IV - 09.16
ionutgex
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Mesajde ionutgex » 30 Oct 2016, 11:42

jean scrie:Mai e vreun pic de decenta pe aici?!!!

Jean...e caterinca postarea...raspunsurile si restul.
CSQ - 08.15
D2 - 10.15
IUC - 01.16
FM - 02.16
AM - 02.16
IV - 09.16
ionutgex

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde capsunar » 30 Oct 2016, 13:29

ionutgex scrie:
jean scrie:Mai e vreun pic de decenta pe aici?!!!

Jean...e caterinca postarea...raspunsurile si restul.

Da, da exista o limita.. care in cazul tau se duce catre infinit.
BTW, stiu vreo 2 care au venit in Ca dupa ce stateau cu parintzii.. si cred ca ar fi ultimile persoane care s-ar intoarce pt ca nu se pot vedea cu chirie in Ro.
Deci daca tu stai cu chirie in Buc.. si vii in Ca am o veste proasta, nu e deloc la fel, in Buc e cam ca la AirB&B, iar ceva similar aici intra la categoria lux. S-ar putea sa-ti speli rufele la coltz cu cersetorii. Mai gasesti un paduche, mai o pata de ulei da e ok ca e Canada. :lol: :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 409 ori

Mesajde Andrei_C » 02 Noi 2016, 22:50

ionutgex scrie:
DonTavo scrie: Seara, la culcare, vei plange in perna gandindu-te cum sa mai faci cativa dolari in plus ca sa traiesti minunatia de viata pe care societatea Quebecoasa o are de oferit.
In final iti urez sa te integrezi cu succes si cat mai usor la origini

Sa plang dupa cativa dolari in plus in Montreal e un pic mai demn decat sa ma intorc la parinti dupa ce le-am cheltuit banii si sperantele si sa plang in camera din care am plecat :))))

Apply cold water...
Andrei_C
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA