• Publicitate

Dupa o luna si o saptamana in Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Dupa o luna si o saptamana in Canada

Mesajde Sly » 07 Noi 2016, 17:52

Isostar scrie:Te mai intrebi de ce pleaca lumea din Romania....Politete - vorbe in vant...

Sincer,in cazul de fata canadienii sau expatii de aiurea au sarit la gatul omului cu o agresivitate si un limbaj care pana si la mahala te-ar face sa rosesti asa ca nu ma mir ca si-a pierdut politetea.
Sincer chiar n-am inteles de ce-o fi prins hotzul asa o ura pe el caci nu I-a adresat nici o vorba pana sa nu-l atace dar...cine stie ce-o fi prin mintea oamenilor si ce-i face sa faca spume in halul asta si sa-l bully mesaj dupa mesaj.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde geomaticianu » 07 Noi 2016, 20:23

icntf scrie:@Sly: nu ma "ridic" la nivelul si experienta ta canadiana sa-ti raspund la atacul de mai sus, chiar daca abia ma abtin. Oricum, banuiesc ca experienta ta canadiana este doar pe acest forum, printre romani, nu canadieni sau alte nationalitati.

Nu trebuie sa banuiesti deloc icntf,este evident ca experienta lui Sly in Canada se rezuma la acest forum si la linkurile dp Google.El si Capsunaru isi petrec toata ziua,weekendurile si vacantele pe acest forum.Se simt si ei cineva aici ca in viata reala sunt no name.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde Cetateadevei » 07 Noi 2016, 21:11

Sly scrie:
Isostar scrie:Te mai intrebi de ce pleaca lumea din Romania....Politete - vorbe in vant...

Sincer,in cazul de fata canadienii sau expatii de aiurea au sarit la gatul omului cu o agresivitate si un limbaj care pana si la mahala te-ar face sa rosesti asa ca nu ma mir ca si-a pierdut politetea.
Sincer chiar n-am inteles de ce-o fi prins hotzul asa o ura pe el caci nu I-a adresat nici o vorba pana sa nu-l atace dar...cine stie ce-o fi prin mintea oamenilor si ce-i face sa faca spume in halul asta si sa-l bully mesaj dupa mesaj.

Si iara-ncepem cu demagogia
Cetateadevei
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 38 ori
I s-a multumit: 22 ori

Mesajde geomaticianu » 07 Noi 2016, 22:38

Cetateadevei scrie:
Sly scrie:

Si iara-ncepem cu demagogia

Sly alias Capsunaru sau Capsunaru alias Sly,cum vreti sa ii ziceti,se bucura de insuccesul unora si are alergie la realizarile altora.Frustrarea lui este asurzitoare,o vezi in toate postarile lui,e marca inregistrata.

Sly alias Capsunaru = vulpea care nu ajunge la struguri
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde thief » 08 Noi 2016, 08:40

DonTavo scrie:
cainele moare de drum greu si prostul de grija altuia... vezi ca te faci de ras cu nivelul de limba engleza care este surprinzator de scazut pentru un globetrotter....si ca sa nu te mai streseze cv-ul meu, am dezactivat contul de linkedin, ca si asa nu il foloseam...sa zici merci ca nu ai avut ocazia sa colaborezi cu mine si sa ma iei de sus ca s-ar fi putut sa-ti fac putina educatie :twisted:
ciocu mic in continuare :D

Ha, ha ......

https://www.xing.com/profile/Octavian_Popa2
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 74 ori

Mesajde thief » 08 Noi 2016, 08:43

Sly scrie:Sincer chiar n-am inteles de ce-o fi prins hotzul asa o ura pe el caci nu I-a adresat nici o vorba pana sa nu-l atace dar...cine stie ce-o fi prin mintea oamenilor si ce-i face sa faca spume in halul asta si sa-l bully mesaj dupa mesaj.

That's an easy one ..... raspund daca raspunzi tu intii la urmatoarea: Sincer chiar n-am inteles de ce-o fi prins slyul asa o ura pe geomaticianul caci nu I-a adresat nici o vorba pana sa nu-l atace dar...cine stie ce-o fi prin mintea oamenilor si ce-i face sa faca spume in halul asta si sa-l bully mesaj dupa mesaj.
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 74 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA