• Publicitate

Povestea mea in Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Povestea mea in Canada

Mesajde capsunar » 10 Noi 2017, 17:29

geomaticianu scrie:Am auzit textul asta de n-spe mii de ori,e marca Sly sau capsunaru:Puteam sa raman acolo,era mai bine acolo dar stau aici.Mi-e lehamite de aberatii de'astea.
un site de plangaciosi

Daca spui ca ti-e lehamite ca ai auzit o poveste de n-spe mi de ori te face automat un plangacios. :lol: :lol:

Omu a zis ca i-a placut mai tare.. dar ca diferenta nu merita efortul. Chiar nu inteleg unde e plangerea.
Ia zi tu topografe, daca maiine ai o oferta cu acelas salariu de la guvernul BC-ului ( trust me.. e mai misto Vanc decat satu ala ) iti iei nevasta pe sus impachetezi si te muti? Sau o sa spui ca unde stai tu e net mai bine. :lol:
Diferenta intre un om onest si un ipocrit e ca ipocritul o sa spuna ca corola a fost visul vieti lui in timp ce un om onest o sa scrie ca merge cu corla ca nus-i permite mertzan.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 402 ori

Publicitate

Anterior

Înapoi la Canada - Povestea MEA