• Publicitate

New project: Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: New project: Canada

Mesajde nexus5 » 27 Dec 2017, 12:35

thief scrie:
nexus5 scrie:in momentul in care am devenit mai bun in ceea ce fac si mai curtat de competitie si mai apreciat la locul de munca, nu pot spune ca ma simt neinplinit profesional.

Ce job ai?

IT help desk&sys support. Cam ca Don Tavo.
DCS: Dec 2011
Landed: Nov 2015
nexus5
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 12 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 27 Dec 2017, 13:14

nexus5 scrie:IT help desk&sys support. Cam ca Don Tavo.

Partea buna e ca au nevoie de cineva local care sa reconfigureze laptops / desktops prin urmare jobul nu o sa plece in India. Partea proasta in afara de bani e ca pot aduce indienii la noi pe contract. :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 411 ori

Mesajde utilizatorgmx » 27 Dec 2017, 14:53

Sly scrie:De exemplu,daca ai studiat medicina si ai practicat-o cativa ani in Romania este o pretentie justificata sa vrei sa faci acelasi lucru in Canada sau sunt coarne?
Bunul simt mie imi spune ca e o pretentie justificata realitatea din teren....coarne. :lol:
Dar avand in vedere ca ai privilegiul sa pasesti pe pamantul fagaduintei,ar trebui sa compenseze faptul ca conduci un Uber sau impingi carucioare.

Confunzi medicina cu fotbalul. Pana si la fotbal ai multe antrenamente cu noua echipa pana sa fii titular.
Mai arunca una, maestre! :bounce:
utilizatorgmx
Imi place aici si raman...

A multumit: 39 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde utilizatorgmx » 27 Dec 2017, 14:55

capsunar scrie:

Partea buna e ca au nevoie de cineva local care sa reconfigureze laptops / desktops prin urmare jobul nu o sa plece in India. Partea proasta in afara de bani e ca pot aduce indienii la noi pe contract. :lol:

Uite ca pe tine nu te-a inlocuit nimeni cu un indian! :)
utilizatorgmx

A multumit: 39 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde Sly » 27 Dec 2017, 15:23

utilizatorgmx scrie:Confunzi medicina cu fotbalul. Pana si la fotbal ai multe antrenamente cu noua echipa pana sa fii titular.
Mai arunca una, maestre! :bounce:

Partea buna este ca o sa gasesti seminte de floarea soarelui in Canada si ai sa fii fericit.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Mesajde capsunar » 27 Dec 2017, 16:31

utilizatorgmx scrie:
capsunar scrie:

Uite ca pe tine nu te-a inlocuit nimeni cu un indian! :)

Daca stau sa ma gandesc un pic, dimpotriva, ultimile 2 contracte din ultimi 2 ani au fost terminate ca au plecat in India.
Ce fac eu se poate si remote asa ca in cazul meu e f simplu.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 411 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA