• Publicitate

New project: Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: New project: Canada

Mesajde Gator » 25 Dec 2017, 13:09

nexus5 scrie:... Canada este o tara extraordinara, care iti taie aripile cu care vii din tara de origine pentru ca sa-ti creasca altele.

Cea mai frimoasa zicere a anului!!!

Merry Christmas
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 344 ori

Publicitate

Mesajde DonTavo » 26 Dec 2017, 07:43

Gator scrie:
nexus5 scrie:... Canada este o tara extraordinara, care iti taie aripile cu care vii din tara de origine pentru ca sa-ti creasca altele.

Merry Christmas

Gandire de kkt.... e ca si cum ai spune ca daca iti rupe cineva mana dreapta iti face un bine ca ai sansa de a-ti perfectiona stanga :D
Astia sunt prostii de care are nevoie societatea canadiana. Daca va incadrati ca mentalitate va veti integra perfect. Ciocu mic, fa-te pres si zi bogda proste ca ai sansa sa calci pe pamantul maret :lol:
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 31 ori

Mesajde Gator » 26 Dec 2017, 08:30

DonTavo scrie:
Gator scrie:

Merry Christmas

Gandire de kkt.... e ca si cum ai spune ca daca iti rupe cineva mana dreapta iti face un bine ca ai sansa de a-ti perfectiona stanga :D
Astia sunt prostii de care are nevoie societatea canadiana. Daca va incadrati ca mentalitate va veti integra perfect. Ciocu mic, fa-te pres si zi bogda proste ca ai sansa sa calci pe pamantul maret :lol:

???
In Ro care e situatia cu presurile?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde vele » 26 Dec 2017, 11:28

Gatore si Nexus, ati gresit la fraza:
''Canada este o tara extraordinara, care iti taie aripile cu care vii din tara de origine pentru ca sa-ti creasca altele.''

Trebuie inlocuita cu:
''Canada este o tara extraordinara, care iti taie COARNELE cu care vii din tara de origine ca sa-ti creasca in locul lor aripi.''

Disclaimer 1: prin cornite se intelege mofturi, idei preconcepute si pretentii (sa mi se dea, ca am drepturi :twisted: ) fara baza reala, nu faptul de a gandi ca o specie de rumegatoare :lol: , ori faptul ca te inseala partenerul/partenera...

Dislaimer 2: Nu e o aluzie la nimeni, e doar opinia mea...
vele
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde nexus5 » 26 Dec 2017, 12:27

DonTavo, fiecare are dreptul la opinie, te rog insa sa o exprimi civilizat, fara a jigni pe cei care gandesc altfel decat tine.

Va multumesc tuturor pentru gandurile bune si va doresc un sfarsit de an plin de bucurie!
DCS: Dec 2011
Landed: Nov 2015
nexus5
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 12 ori

Mesajde Gator » 26 Dec 2017, 13:39

vele scrie:Gatore si Nexus, ati gresit la fraza:
''Canada este o tara extraordinara, care iti taie aripile cu care vii din tara de origine pentru ca sa-ti creasca altele.''

Trebuie inlocuita cu:
''Canada este o tara extraordinara, care iti taie COARNELE cu care vii din tara de origine ca sa-ti creasca in locul lor aripi.''

Disclaimer 1: prin cornite se intelege mofturi, idei preconcepute si pretentii (sa mi se dea, ca am drepturi :twisted: ) fara baza reala, nu faptul de a gandi ca o specie de rumegatoare :lol: , ori faptul ca te inseala partenerul/partenera...

Dislaimer 2: Nu e o aluzie la nimeni, e doar opinia mea...

Bun si coarnele. Da vezi ca don tavo, spre care evident se indreapta observatia, o sa confunde coarnele cu vreun alt membru, cum a confundat si aripile.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA