• Publicitate

Noua viata in Canada

Aceasta rubrica ofera celor deja stabiliti in Canada posibilitatea de a publica un jurnal descriind experientele personale din aceasta tara. Pentru a evita comentariile nedorite, initiatorul discutiei poate restrictiona tehnic posibilitatea celorlalti de a raspunde mesajului initial, oferindu-i astfel dreptul de a fi singurul autor in propriul jurnal canadian. Atentie: lansarea de topice noi in cadrul acestei rubrici este rezervata celor care au ajuns deja in Canada.
Răspunde

Re: Noua viata in Canada

Mesajde geomaticianu » 14 Iul 2017, 13:11

Visezi tu sa stai unde stau eu,dar de invide si frustrare aberezi aici.Nu am timp acum ca incepe weekendul,dar voi face o mica prezentare a orsaului Québec sper saptamana viitoare.Pana atunci va urez weeekend placut pe realizat.com si cat mai multe linkuri Google.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 14 Iul 2017, 13:50

geomaticianu scrie:Visezi tu sa stai unde stau eu,dar de invide si frustrare aberezi aici.Nu am timp acum ca incepe weekendul,dar voi face o mica prezentare a orsaului Québec sper saptamana viitoare.Pana atunci va urez weeekend placut pe realizat.com si cat mai multe linkuri Google.

Topo eu visez sa stau undeva unde e cald si frumos min 300 zile/an si unde e mai saracie ca sa-mi pot permite sa o ard la plaja si pe terase doar din ajutorul social caci m-am cam saturat de munca.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde EdwardS » 14 Iul 2017, 14:41

Dianna130 scrie:Da, exact. Pai m- am dus la doctorita aia si saraca avea broboane de transpiratie pe fata cind lucra la dintii mei. Nu a facut treaba buna, normal...ce stiam eu atunci...Ideea e ca femeia si-a implinit visul si vreau sa spun ca o ducea f bine. Sotul ei era mare artist in Ro si aici lucra ca sudor, a lucrat vreo 7 ani ca sudor ca sa o tina in facultate. Si dupa ce era ea doctorita, el inca sudor, zicea in gura mare...sotul meu, ce il iubesc, mergem acolo, vizitam acolo...si zicea femeia ca e sudor... Nu intelegea nimeni...cum ea doctorita era inca cu el...sudor...dar vezi dupa ce asculti povestea ei...iti dai seama, femeia l a iubit mai mult, sudor asa, pt ca el a stat linga ea si a ajutat-o.

Am eu un feeling ca daca ea era tanara... hot la vreo 30 de ani, nu statea cu sudorul, indiferent cat de mult ar fi ajutat-o el.
EdwardS
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 14 ori

Mesajde Gator » 14 Iul 2017, 14:48

EdwardS scrie:
Dianna130 scrie:Da, exact. Pai m- am dus la doctorita aia si saraca avea broboane de transpiratie pe fata cind lucra la dintii mei. Nu a facut treaba buna, normal...ce stiam eu atunci...Ideea e ca femeia si-a implinit visul si vreau sa spun ca o ducea f bine. Sotul ei era mare artist in Ro si aici lucra ca sudor, a lucrat vreo 7 ani ca sudor ca sa o tina in facultate. Si dupa ce era ea doctorita, el inca sudor, zicea in gura mare...sotul meu, ce il iubesc, mergem acolo, vizitam acolo...si zicea femeia ca e sudor... Nu intelegea nimeni...cum ea doctorita era inca cu el...sudor...dar vezi dupa ce asculti povestea ei...iti dai seama, femeia l a iubit mai mult, sudor asa, pt ca el a stat linga ea si a ajutat-o.

Am eu un feeling ca daca ea era tanara... hot la vreo 30 de ani, nu statea cu sudorul, indiferent cat de mult ar fi ajutat-o el.

Da poate sudorul avea Posche ... ca cica ala e success, nu altceva.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde togo » 14 Iul 2017, 16:50

geomaticianu scrie:E mai bine ca tine saracule cu useri multipli:sly,togo,capsunaru,isostar etc...Esti sarac lipit,stai pe social dar nu ai datorii.Felicitari,tine-o tot asa.Eu mai am 100 k mortgage la condo,caci la Québec preturile nu sunt umflate ca la Toronto sau Vancouver.In plus am un job din care imi vin banii,tie din social deabia iti ajunge sa-ti platesti internetul.Tu ai zero datorii,zero bunuri,vezi lumea pe Google.Esti simpatic

chiar ti-am multumit ca ai scris cat mai ai de platit la cutia pandorei ...este exact cum am scris eu inainte
Stai linistit ca nimeni normal la cap nu te invidiaza
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 27 ori

Mesajde capsunar » 14 Iul 2017, 17:47

geomaticianu scrie:Visezi tu sa stai unde stau eu,dar de invide si frustrare aberezi aici.Nu am timp acum ca incepe weekendul,dar voi face o mica prezentare a orsaului Québec sper saptamana viitoare.Pana atunci va urez weeekend placut pe realizat.com si cat mai multe linkuri Google.

Poate vrei sa spui unde muncesti tu... avem o conceptie diferita despre stat.
Orasul ala unde e iarna cat cuprinde ma bufneste si rasul.. nu de alta baracile sant aproape gratis, daca vand ce am eu imi vreo 3sau 4 acolo da fac frigul :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Povestea MEA