• Publicitate

Caut un loc de muncă în Toronto / Mississauga

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor)
Răspunde

Caut un loc de muncă în Toronto / Mississauga

Mesajde MarrgottaON » 06 Ian 2015, 14:39

Bună tuturor.

An Nou Fericit!

Sunt nouă pe-aici (și pe forum și prin GTA) și, ca orice român care a făcut o grămadă de chestii care nu-i folosesc aici, aș avea nevoie de puțin ajutor pentru a găsi un loc de muncă. Sunt fără fițe, fără nasul pe sus, vorbesc fluent engleza, am experiență administrativă, sunt proficient în instrumente online (administrare website-uri, e-commerce, publishing), am experiență de editare video/foto/audio, dar nimeni nu mă prea bagă în seamă pentru că nu am experiență canadiană.

Lucrez acum ca administrative assistant pentru o afacere de familie, pe un post anunțat ca fiind full-time, transformat în part-time și mai noi, pe perioada sărbătorilor, în no-time. Adică depind de momentele când vor ei să lucreze, iar asta înseamnă alternanță între 3-4 săptămâni în care fac cam 300$/ săptămână și ultimele 3-4 săptămâni, de sărbători, când am făcut fix 105$ în total.

Mă interesează orice post care nu presupne muncă de noapte, mai ales cele care țin de zona secretariat, data entry, cashier, receptionist, office assistant, mail room, inventory, editing, proof-reading etc.

Mulțumesc anticipat pentru orice ajutor, oricât de mic.

Să aveți o zi frumoasă.
MarrgottaON

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Caut un loc de muncă în Toronto / Mississauga

Mesajde pablito_ » 08 Ian 2015, 15:16

Buna, Dacă știi cumva vreun băiat care își caută de lucru te rog sa ma contactezi la Nr de tel 6474043105 ...Deocamdată doar pt bărbați ... Dacă aud ceva între timp îți las un mesaj... Mersi,Arthur ....
hi there
pablito_
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Înapoi la Canada - Ontario - Bursa locurilor de munca