• Publicitate

As vrea sa ma stabilesc in Canada

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor)
Răspunde

Re: As vrea sa ma stabilesc in Canada

Mesajde suceava » 05 Iun 2015, 11:57

alexale123 scrie:Oricum daca intre timp se iveste o ocazie cat de mica si cineva o sa aiva bunavointa sa ma ajute nu o sa aiva nici o deluzie din partea mea de nici un fel. PS. Am gasit sa vin prin agentii dar.... LIMBA.... asta e o s-o invat. Multumesc din nou Sorro O zi buna! Alex73 daca pt. tine asta si mai bine daca citesti tot mesajul trimis la Sorro daca tu intelegi ca vorbesc de alte POSIBILITATI care spune cu totul altceva atunci sun convins ca ai probleme si-ti trebuie o revizie urgent la cap

Esti cam prea categoric in a judeca oameni pe care nici macar nu i-ai intalnit vreodata.
Dupa cum scrii pari o persoana cu ceva educatie, nu vad ce te-ar impiedica sa sustii niste teste de limba. Engleza/franceza pentru teste se poate invata singur sau sa zicem cu un mic ajutor din partea unui profesor, totul e sa vrei cu adevarat. Nu pune raul in fata, abilitatile tale de meserias sunt un mare avantaj, aici pe forum sunt marea majoritate persoane cu studii mai mult sau mai putin superioare dar care sa zicem stau mai bine la teorie decat la practica. Ce am observat este ca in tarile vestice, exclus tarile latine, abilitatile practice pe care cineva le detine trebuie sa le sustina cu acte/cursuri de calificare.
DCS 12.12
Montréal 01.16
suceava
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 14 ori
I s-a multumit: 46 ori

Publicitate

Re: As vrea sa ma stabilesc in Canada

Mesajde alexale123 » 06 Iun 2015, 03:22

In primul raspuns pe care i l-am dat lui Sorro am scris ca asta o sa fac sa invat limbile pt. test pt. ca mi-am dat seama ca ...... numai ca de atunci nu fac altceva decat sa-mi apar si sa-mi explic mesajul ( ca am scris aia, ca cealalta, ca vreau ilegal ca la ei vezi doamne nu sant agentii de jmecheri ) mai trebuiau sa spuna ca vreau prin (AGENTURI STRAINE) ca EUROPA au uitat ca si ei au ales Canada niciunul Europa ori Albania, cine trimite un mesaj din asta ca al meu probabil ca are probleme si nu are chef de tot felul de discutii de bar.STII CEVA IN LEGATURA CU...? BINE, NU STII ORI NU VREI... MAI BINE, dar las-o acolo asa cum este,prea multa spalatura te albeste.Sincer este pt. prima data cand intru pe un forum si mai mult am facut-o si din curiozitate pt. ca stiu ca tot prin fortele mele trebuie sa-mi rezolv problema. Am intrat si eu pe forum am pus o intrebare mda si mi-am gasit ocupatie. Concluzie personala...la multi dintre noi pre multa maioneza in Hot dog nu face bine mareste splina da ma rog fiecare cu splina lui.
alexale123

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Ontario - Bursa locurilor de munca