• Publicitate

As vrea sa ma stabilesc in Canada

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor)
Răspunde

Re: As vrea sa ma stabilesc in Canada

Mesajde predatorgcc » 02 Iun 2015, 09:22

alexale123 scrie:Buna ziua la toti. Sunt din Baia Mare dar locuesc in Italia de peste 20 de ani, as vrea sa plec si sa ma stabilesc in Canada , sunt fara familie fiind divortat,caut pe cineva care ar fi dispus sa ma ajute cu un contract de munca, ori stiu eu daca sant si alte posibilitati binenteles totul contra cost. Lucrez de mai bine de 20 ani in constructii finisari interioare exterioare de orice fel mai putin acoperisuri si ciment armat,carnet de conducere cat.b. motivul principal pentru care appelez este ca nu vorbesc engleza aproape deloc si as vrea sa evit testul de limba, incerc sa invat prin babel dar este greu daca nu ai cu cine sa conversezi as invata mult mai repede si usor la fata locului. PS. Sunt o persoana foarte serioasa.... Va multumesc mult pentru intelegere si timp. O zi buna tuturor tel.00393512053050 Alex

Daca ai avea cetatenia italiana atunci ai putea sa pleci fara viza sa vezi ce e acolo.
D1-13.06.2016
D.en-28.08.2017
D.rec-07.09.2017
predatorgcc
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 80 ori
I s-a multumit: 26 ori

Publicitate

Mesajde tsunami » 02 Iun 2015, 09:57

alexale123 scrie:Buna Tsunami, cred ca nu ai inteles bine mesajul meu, este o rugaminte (strigat) de ajutor CONTRA COST nu un strigat de lupta... dar sa stii ca dai sfaturi ca un om batran (sfatul batranilor intelepti) cei care stau in cerc in jurul uni foc pt. a se incalzi si vedea si probabil ca se incalzesc de mai multe ori nu numai de doua . PS. doar pt. tine, in perioada de pana in 2007 an in care Romania a intrat in Uniunea Europeana am facut 37 permise de sedere pentru Romani aducandu-i din tara , atunci cand pt. fiecare persoana adusa de afara trebuia sa te descoperi la fiscul local cu 48000 de euro. Eu am facut-o si atat AJUTOR SI NU SFATURI si fara a le cerre in afara muncii nimic in schimb, ne mai vorbind de cei in transit, sunt mandru si multumit ca am putut sa-i ajut, chiar daca astazi poate au si uitat asta este natura umana nu santem toti la fel.O zi buna Tsunami sa ai.

Hey, take it easy my friend, adica, piano..

Am zis si eu ce m-am priceput.
In situatia de astazi este mult mai usor si mult mai ieftin sa lucrezi intr-o tara in CE. Asta-i tot.
Se echivaleaza acte usor si concurenta nu e asa de mare cum e in Canada.

Vrei in Canada, okay, aplica pentru emigrare.
Eu nu iau bani pentru ajutor. Iti spun ceea ce stiu, si n-o fac pentru ca tu ai ajutat sau ajuti, o fac daca pot.
Pentru a veni si munci ilegal nu as sfatui / ajuta pe nimeni.
Traiesti mai rau ca in Romania, probabilitatea sa isi bata joc de tine cineva e uriasa, tu fiind fara asigurari, fara permis de conducere, fara cont in banca etc., iar nu vreau sa incurajez pe nimeni sa faca prostia asta
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Mesajde alexale123 » 03 Iun 2015, 04:33

Alex73ro vezi ca esti pe... langa....mesajul tau duce subiectul discutiei intr-o directie gresita, iar lumea poate sa inteleaga gresit nici pe departe ceea ce am scris eu, iar prin insinuare se ajunge de regula la daunarea intr-un fel ori altul a persoanei in cauza si la discutii fara sens si in afara subiectului. Nu sunt tipul care sa despic firul si sa-l si discut. Daca stiu eu tot vrei sa te afli in treaba poti sa ma intrebi de orice altceva , de natura , munti, etc.si o sa-ti raspund cu cea mai mare placere dar subiectul in cauza lasa-l, nu-i contamina intelesul... lumea de regula se lasa influientata foarte usor. Pt. mai multe explicatii am lasat nr. meu de tel. in mesaj poti sa ma contactezi.
alexale123

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde alexale123 » 03 Iun 2015, 12:25

Buna ziua din nou la toata lumea. Simt nevoia sa intervin cu mici
explicatii privitor la mesajul pe care vi l-am trimis cu cateva zile in
urma privitor la a ma stabili in Canada. Simt nevoia s-o fac pt. ca se pare
ca nu am fost inteles. Domnilor nu vreau nimic ceea ce sa fie ilegal,nu
caut firme de consultanta pt. smecheri cum a inteles Alex73ro , nu inteleg
unde si ce a citit baiatul asta de a inteles ca vreau firme de consultanta
pt. smecheri, nu vreau sa ocolesc legile, cred ca stiu mult mai bine decat
multi altii cum este sa traiesti intr-o tara fara sa ai acte in regula, sa
nu ai un cont bancar... etc. si cum se comporta angajatorii cu cine nu are
acte in regula trecand prin situatii de genul acesta multi multi ani in
urma.Tot ceea ce am scris ca vreau sa evit este faptul testelor de limba
nestiind Engleza si Franceza , timpul... atat nimic altceva , nu cred ca de
aici se poate intelege ca vreau sa ajung ilegal si nu cred ca ajungand fara
sa vorbesti limba este ilegal. Daca scrieti decat MUNCA IN Canada vedeti
cate agentii intermediaza lucrul acesta ceea ce am vrut eu era sa ocolesc
decat agentiile care nu este ceva ilegal,stiu ca este concurenta dar in
cazul in care aceste agentii trimit anual si guvernul Canadian accepta mii
de imigranti inseamna ca este si cerere.Stiu si faptul ca angajatorul
trebuie sa daclare ca nu a gasit pe altcineva in functia respectiva , daca
se vrea sa se inteleaga mesajul am scris ca sunt specializat finisari
interioare si exterioare de orice fel care vrea sa spuna ca sunt
specializat in cel putin 10 meserii iar sa gasesti pe cineva care sa-ti
faca, casa cum se spune de jos pana sus si nu are de munca este destul de
greu aproae imposibil deci si angajatorul ar fi avantajat lucru care poate
sa-l declare si i se acorda pt. ca o face in interesul firmei, in loc sa ia
5 persoane pt. a face aceleasi lucruri nu mai bine unul, numai daca nu vrea
sa le faca pe toate in acelasi timp care este putin probabil. Sa nu mai
vorbim ca fac si izolatii de orice fel ... piscine , mosaic etc. ori in
deposite muletist, sofer .... Iar daca cineva era interesat ar fi putut sa
ma contacteze si i-as fi explicat totul fara probleme. Mai stiu ca este si
Europa dar poate fiecare are motivele lui pt. a alege o tara ori alta...
tot ce v-am scris si in privinta angajatorului eu am facu-to si deci stiu
cum functioneaza, aduce-am si angaj-am persoane cand Romanilor si nu numai
nu li se dadea nici viza turistica , iar eu am facu-to a trebuit sa fac si
declaratii pe propria raspundere deci stiu despre ce vorbesc foarte bine si
nu cer nimic ceea ce sa fie ilegal. O zi buna la toata lumea
alexale123

Mesajde alex73ro » 05 Iun 2015, 09:50

alexale123 scrie:Alex73ro vezi ca esti pe... langa....mesajul tau duce subiectul discutiei intr-o directie gresita, iar lumea poate sa inteleaga gresit nici pe departe ceea ce am scris eu, iar prin insinuare se ajunge de regula la daunarea intr-un fel ori altul a persoanei in cauza si la discutii fara sens si in afara subiectului. Nu sunt tipul care sa despic firul si sa-l si discut. Daca stiu eu tot vrei sa te afli in treaba poti sa ma intrebi de orice altceva , de natura , munti, etc.si o sa-ti raspund cu cea mai mare placere dar subiectul in cauza lasa-l, nu-i contamina intelesul... lumea de regula se lasa influientata foarte usor. Pt. mai multe explicatii am lasat nr. meu de tel. in mesaj poti sa ma contactezi.

Nu mesajul meu duce subiectul intr-o directive gresita ci mesajul tau original.
Scrie clar, ca vrei sa te ajute cineva cu un contract de munca sau daca sunt alte posibilitati "contra cost".
In plus, scrie clar ca nu vorbesti nici engleza, desi in conditile de aplicare pentru emigrare de pe websiteul guvernului canadian, Engleza este absolut una din cerintele ESENTIALE pentru a emigra.
Cred ca responsabilitatea de a formula un mesaj clar, care sa nu lase loc de interpretari, cade pe umerii tai, nu pe ai mei.
Eu nu vreau sa te intreb nimic si nici sa ma aflu in treaba, dovada ca din 2009 de cand sunt membru aici am un numar foarte mic de mesaje, toate in general la obiect.
Sometimes the greatest journey is the distance between two people
alex73ro
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde alexale123 » 05 Iun 2015, 11:26

Oricum daca intre timp se iveste o ocazie cat de mica si cineva o sa aiva bunavointa sa ma ajute nu o sa aiva nici o deluzie din partea mea de nici un fel. PS. Am gasit sa vin prin agentii dar.... LIMBA.... asta e o s-o invat. Multumesc din nou Sorro O zi buna! Alex73 daca pt. tine asta si mai bine daca citesti tot mesajul trimis la Sorro daca tu intelegi ca vorbesc de alte POSIBILITATI care spune cu totul altceva atunci sun convins ca ai probleme si-ti trebuie o revizie urgent la cap
alexale123

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ontario - Bursa locurilor de munca