• Publicitate

Emigrare din UK in Canada

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Emigrare din UK in Canada

Mesajde capsunar » 30 Iun 2017, 02:21

Gator scrie:o referinta. Din momentul asta totul se compara cu referinta.

Nu e obligatoriu... da daca asa crezi, n-ai decit sa te raportezi la locul de unde pleci pina ti se umple burta de sarmale. Eu unul ma raportez la locul in care vreau sa ajung.

Si aia nu e tot o referinta?

BTW.. textul ala postat de tine cu clinging to the old suna frumos da are un flaw major, daca stergi vechiul .. nu mai stii unde esti si nici macar nu poti sa realizezi diferenta adica daca te-ai schimbat sau nu. Asta e, nu tot ce e scris frumos are si logica. :lol:

Vezi tu, imi convine sau nu eu m-am schimbat enorm, in bine sau in rau e alta discutie.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 390 ori

Publicitate

Mesajde Gator » 30 Iun 2017, 06:35

capsunar scrie:
Gator scrie:o referinta. Din momentul asta totul se compara cu referinta.

Nu e obligatoriu... da daca asa crezi, n-ai decit sa te raportezi la locul de unde pleci pina ti se umple burta de sarmale. Eu unul ma raportez la locul in care vreau sa ajung.

Si aia nu e tot o referinta?

BTW.. textul ala postat de tine cu clinging to the old suna frumos da are un flaw major, daca stergi vechiul .. nu mai stii unde esti si nici macar nu poti sa realizezi diferenta adica daca te-ai schimbat sau nu. Asta e, nu tot ce e scris frumos are si logica. :lol:

Vezi tu, imi convine sau nu eu m-am schimbat enorm, in bine sau in rau e alta discutie.

Unde scrie sa stergi vechiul?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 300 ori

Mesajde Sly » 30 Iun 2017, 08:13

Se pare ca am trecut la next level,din ce spune gator ca sa iti fie bine in Canada de fapt trebuie sa te schimbi sa nu mai fi tu cel din Ro....ma gandesc daca tot te schimbi,ce rost mai are sa bati drumul degeaba,te schimbi si your new self o sa o duca regeste unde vrea new self. :lol:
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 139 ori
I s-a multumit: 415 ori

Mesajde Gator » 30 Iun 2017, 10:50

Sly scrie:Se pare ca am trecut la next level,din ce spune gator ca sa iti fie bine in Canada de fapt trebuie sa te schimbi sa nu mai fi tu cel din Ro....ma gandesc daca tot te schimbi,ce rost mai are sa bati drumul degeaba,te schimbi si your new self o sa o duca regeste unde vrea new self. :lol:

forget it, sly
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 300 ori

Mesajde capsunar » 30 Iun 2017, 16:29

Gator scrie:Unde scrie sa stergi vechiul?

Pai ia vezi un pic sus un pic.. unde erai de acord cu ineptiile topografice da recunosc ca in sfarsit ai inteles ideea. Acum etanolul o fi de vina si de asta pricepi greu si uiti repede.

Si ca tot veni vorba de etanol, daca beau "ale" si compar cu berea sant integrat sau dezintegrat in societatea engleza?
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde capsunar » 19 Iul 2017, 16:17

Back in BiSi. La news sant iar incendii, parca ziceam anu trecut ca baracile de lemn puse in padure sant o combinatie absolut incendiara, si la propriu si la figurat.. Da nu vrea sa-si puna nimeni intrebarea asta aici. :)
Fara sa vreau compar cu incendiul la Londra si constat ca aia de acolo se lupta (comisii chestii .. agitatie) sa faca ceva sa nu se mai intample. Nimic de genul asta aici.

Londra, e un oras mai scump decat BC si strict pt bani merita sa te muti de acolo. As mai adauga si geografia ceva mai dotata in Vanc da cam atat. Fata de restul Ca, Ld sta net mai bine la clima si multe altele, exceptand banii si pretul la case.
In Rest daca ai bani destui Londra e mai buna. Din pacate asta e cam greu in IT.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni