• Publicitate

A calatorit cineva cu AIR TRANSAT?

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

A calatorit cineva cu AIR TRANSAT?

Mesajde nicolaus » 29 Ian 2011, 09:52

As avea o intrebare ,daca a calatorit cineva cu AIR TRANSAT de la londra la Calgary .ce legatura a-ti folosit de la Bucuresti la Londra ,tinind cont ca aceasta companie zboara de pe aeroportul Gatwick Londra ,iar din Romania nu zboara nici o companie pe acest aeroport .multumesc
nicolaus
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Bia_Cali26 » 30 Ian 2011, 21:27

Buna!Noi am calatorit cu Air Transat in octombrie pe ruta Paris-(aeroport CDG) - Montreal (Trudeau);a fost un zbor super ok;la Paris am zburat cu Wizzair de la Tm pe aeroport Beauvais.De la un aeroport la altul te poti deplasa cu autobuz.
Bia_Cali26
Bia_Cali26
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde nicolaus » 31 Ian 2011, 13:13

multumesc mult ,pt raspuns biletele pt AIR TRANSAT de unde le-ati cumparat ,vad ca sint destul de ieftine in comparatie cu alte companii
nicolaus
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde cbetiu » 05 Feb 2011, 00:44

Sunt ieftine petru ca Air Transat este o companie charter. Adica zboruri in perioada de vacante si cu bagaje putine. Biletele le-am luat de la o agentie de turism din Montreal. Am zburat Montreal - Paris (CDG) si de acolo am luat masina. Daca vrei sa mergi pe Londra atunci trebuie sa cari bagajele pe autobuz pana la Heathrow.
FRVGALITAS SEVERITAS FIDELIS
AB SSS KAN
cbetiu
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde nicolaus » 05 Feb 2011, 14:45

multam pt.sfaturi dar ce sa inteleg ca AIR TRANSAT zboara cu avione mai mici ? concret ce bagaje ai voie pt 1 persoana [ mina -cala ] care sint conditiile de zbor , eu asta am vrut sa aflu . ei colaboreaza si cu THOMAS COOK SI DIN LONDRA ZBOARA TOT TIMPUL ANULUI DE ASTA AM ALES RUTA LONDRA -CALGARY .
nicolaus
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde cristane » 10 Feb 2011, 05:32

nicolaus scrie:multam pt.sfaturi dar ce sa inteleg ca AIR TRANSAT zboara cu avione mai mici ? concret ce bagaje ai voie pt 1 persoana [ mina -cala ] care sint conditiile de zbor , eu asta am vrut sa aflu . ei colaboreaza si cu THOMAS COOK SI DIN LONDRA ZBOARA TOT TIMPUL ANULUI DE ASTA AM ALES RUTA LONDRA -Calgary .

Salut
Max 20 kg pt cala, max 7 kg de mina, plus laptop. Nu stiu exact cit costa fiecare kg in plus, cred ca 10 GBP, dar nu am gasit nicaieri concret.
Eu zbor cu ei Londra - Calgary pe 23 februarie. A costat 210 GBP.
DCS 19.02.2009
Int 17.09.2009
CB 26.02.2010
Med 09.04.2010
VIZA 21.06.2010
Canada 22.02.2011
cristane
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul