• Publicitate

A calatorit cineva cu AIR TRANSAT?

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Mesajde cbetiu » 10 Feb 2011, 23:37

Nu zboara cu aparate mai mici. Daca trec balta le trebuie si lor tot niste aparate ca sa poata face asta. Insa daca au bagaje mai putine vor consuma si mai putin carburant. Deci costuri mai reduse. Si ca atare bilete ceva mai ieftine.
FRVGALITAS SEVERITAS FIDELIS
AB SSS KAN
cbetiu
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde nicolaus » 11 Feb 2011, 12:49

Salutare ,Cristane zi te rog cu ce ajungi pe aeroportul Gatwick din Londra de unde zboara AIR TRANSAT ? si noi am cumparat bilete in mai Londra -Calgary dar acum ne batem capul cu ce sa ajungem pe Gatwick ,sa mergem cu o zi inainte cred si sa dormim la hotel ,cred ca asta e solutia. numai bine
nicolaus
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Audrey » 08 Mar 2011, 18:59

pe site-ul de la airtransat scrie tot referitor la bagaje, cate, ce se poate purta
noi am zburat cu ar transat, aveam voie la un bagaj de mana, max 10 kg si un bagaj de cala, max 23kg, toate aceste informatii sunt transmise si prin mail imediat ce s-a achizitionat biletul
ref. la bilet, noi l-am cumparat cu cca 3 luni inainte, asa l-am obtinut destul de ieftin. Paris - Montreal cca 850 euro pentru patru persoane. mai mult ne-a costat catelul :).
sunt profesionali, noua ne-a scapat un aspect, suntem vegetarieni si am uitat sa ne asiguram inainte sa ni se rezerve pranz vegetarian, dar daca o faceam il aveam (tot pe net se face dupa achizitionarea biletelor).
n-am suferit de frig cu toate ca ne asteptam, zborul ok, aterizare perfecta, nici nu am simtit impactul cu solul.
copiii au fost tratati diferential, adica mai bine li s-au facut cadouri, masa le-a fost servita inaintea servirii adultilor
catelul l-am recuperat bine, foarte bine, eu eram pregatita sa-l vad in conditii mai proaste, a fost ok, doar mult nerabdator sa-l scoatem afara din cusca cand ne-a vazut
un singur fapt ne-a intrigat, cusca catelului a fost abandonata undeva langa bagaje, chiar abandonata, noroc ca aici nu se fura cateii :)
Audrey
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 3 ori

Re: A calatorit cineva cu AIR TRANSAT?

Mesajde ClaudiaS » 29 Iul 2016, 15:15

De la Budapesta la Montreal a calatorit cineva cu AirTransat? Face escala la Toronto 1h45...trebuie facute acolo formalitatile de emigrare sau la destinatie? Din ce am citit pe forum nu ajunge 1h45...
DCS 30.05.2011
ACC/OUV 18.01.2012
CSQ 09.2015
D2 10.2015
IUC 19.01.2016
FM 06.04.2016
AM 26.04.2016
ClaudiaS
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde capsunar » 29 Iul 2016, 17:05

ClaudiaS scrie:De la Budapesta la Montreal a calatorit cineva cu AirTransat? Face escala la Toronto 1h45...trebuie facute acolo formalitatile de emigrare sau la destinatie? Din ce am citit pe forum nu ajunge 1h45...

Din ce stiu eu formalitatile de intrare in Ca si vama se face in primul loc unde aterizeaza avionul, in cazul tau in To.
Daca nu termina cu vama intr-o ora jumate o sa-ti dea o hartie sa te puna la alt avion.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde mihaicristea » 29 Iul 2016, 17:13

ClaudiaS scrie:De la Budapesta la Montreal a calatorit cineva cu AirTransat? Face escala la Toronto 1h45...trebuie facute acolo formalitatile de emigrare sau la destinatie? Din ce am citit pe forum nu ajunge 1h45...

Am calatorit noi cu AirTransat,de la Amsterdam la Montreal cu escala in Toronto aproape doua ore.Acolo se fac toate formalitatile,se preiau personal toate bagajele si se aseaza la rand ,inca odata,pentru zborul spre Montreal.Noi am alegat sa prinde acel avion,noroc ca a avut intarziere decolarea,ca nu il prindeam!
DCS-Dec.2013
CSQ-26.08.2015
D2-07.10.2015
IUC-07.01.2016
FM-05.04.
AM-18.04.
IV-28.04.2016
mihaicristea

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 14 ori