• Publicitate

Emigrare cu ajutorul lui stela coldea?

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Emigrare cu ajutorul lui stela coldea?

Mesajde geo_mm » 10 Apr 2011, 14:00

Este cineva care a fost consiliat sa emigreze in statul Qc de catre stela coldea avocata romanca din Toronto?
geo_mm
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde rekynopotu » 25 Sep 2012, 19:18

si ai gasit pe cineva sa iti confirme ??
rekynopotu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde geo_mm » 23 Oct 2012, 01:28

rekynopotu scrie:si ai gasit pe cineva sa iti confirme ??

din pacate nu!
geo_mm
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde geo_mm » 23 Oct 2012, 01:30

geo_mm scrie:
rekynopotu scrie:si ai gasit pe cineva sa iti confirme ??

din pacate nu!

o cunosti si tu?
geo_mm
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Emigrare cu ajutorul lui stela coldea?

Mesajde sorro » 25 Oct 2012, 07:18

geo_mm scrie:Este cineva care a fost consiliat sa emigreze in statul Qc de catre stela coldea avocata romanca din Toronto?

Sunt cateva probleme aici:

1. Quebec nu e un stat, ci o provincie. :)

2. Orice avocat sau firma iti va lua bani si va face exact ce poti si tu singur sa faci: iti va completa dosarul si il va trimite. Nu vei beneficia de nici un tratament preferential pentru asta...
The Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles does not give priority or special treatment to applications from individuals who retain the services of a paid individual. All applications are treated equally. (sursa: Aplicatia CSQ)

3. Un avocat din Toronto nici nu te poate reprezenta in fata autoritatilor din Quebec. Din cate stiu, trebuie ca avocatul sa fie acreditat in QC pentru a te putea reprezenta.
If you decide to retain the services of a paid individual, be advised that the Ministère, to better protect applicants against dubious or illegal practices, deals only with:
– members in good standing of the Barreau du Québec or the Chambre des notaires du Québec;
– persons with a special authorization issued by the above organizations;
– immigration consultants recognized by the Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles and entered in the Registre québécois des consultants en immigration. To find out if an immigration consultant is recognized by the Ministère, consult the Register at http://www.micc.gouv.qc.ca/consultant.

4. Procesul de emigrare pe QC este sever restrictionat la ora actuala. Verifica mai intai daca te incadrezi in domeniile de activitate (de 6 si 12 puncte), ca altfel depui degeaba -- http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/immigrate-settle/permanent-workers/index.html.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 696 ori
I s-a multumit: 463 ori

Mesajde confucius70 » 12 Feb 2013, 07:09

stati la locul vostru,eu o cunosc. :roll: :cry: :cry: :cry:
confucius70
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...