Switch to full style
Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Nu are cine sa va astepte in Canada?

21 Oct 2015, 01:17

Buna ziua,

Vreau sa anunt, pentru cei care vor sosi in Canada pe la sfarsitul lunii Noiembrie-Decembrie si vor sa se stabileasca in Montreal, ca noi suntem dispusi sa ii asteptam, sa ii cazam la noi, sa ii ajutam la inceput de drum si sa ii lasam mai departe sa locuiasca in apartamentul nostru pana la 01.08.2016( cand expira contractul de bail )dupa care isi pot face cotract si sa ramana acolo sau sa se mute unde doresc.

Apartamentul este situat in West Island Montreal in Dollard des Ormeaux pe boul. Des Sources la etajul 1 (nivelul doi in Quebec), 3 1/2 de peste 60m. patrati cu incalzire, apa calda si un loc de parcare incluse in pretul de 700$/ luna cu vedere spre parcare, piscina exterioara, aproape de mai multe centre comerciale, scoli, gradinite ( chiar peste drum sau un pic mai departe la 7$), cinematograf, statie de autobuz chiar in fata blocului, parcuri cu locuri de joaca pentru copii si activitati in aer liber, etc.

Cine vrea sa vada cum este zona sa tasteze pe Google codul asta postal H8Y3B8.

Daca aveti intrebari nu ezitati.
Multumesc.

Re: Nu are cine sa va astepte in Canada?

21 Oct 2015, 11:02

Frumos gestul, doar sa ai grija la zicala care sune ca "nici o fapta buna nu ramane nepedepsita"!

21 Oct 2015, 12:17

Da, nu se stie niciodata. :)
Dar eu sunt convins ca mai sunt si oameni de calitate in Romania.. Eu am ajuns sa cunosc destul de multi romani aici in Montreal si pot sa spun ca sunt placut surprins.

21 Oct 2015, 13:32

Bieinteles ca mai exista, nu am pic de indoiala, doar ca putina precautie nu strica niciodata!

21 Oct 2015, 13:48

xplaur scrie:Frumos gestul, doar sa ai grija la zicala care sune ca "nici o fapta buna nu ramane nepedepsita"!

Fapta celui care te-a ajutat pe tine a ramas sau nu nepedepsita?

21 Oct 2015, 19:27

Am inteles ...vreti pe cineva care sa preia bailul.

Blocul e de lemn? Indieni? Scoli? Transport? De ce va mutati? Astea sunt lucruri cu adevarat importante pentru cei care vin aici pe la sfarsitul lunii Noiembrie-Decembrie.
Răspunde