• Publicitate

Toata lumea de pe forum e realizata !

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Toata lumea de pe forum e realizata !

Mesajde iulllian » 24 Mar 2016, 17:12

Asta-i concluzia la care am ajuns.
Unii sunt realizati ca au ajuns acolo, altii au realizat o fapta mareata prin prin faptul ca vor sa vino acolo.
Mie-mi place forumul asta ! ... pai cum de ce,... pentru ca sunt de toate pentru toti.
Mare diversitate de povesti, sugestii, chiar sfaturi de urmat, si toate sunt reale. nu ghiduri clasice de pe site-urile oficiale pe care nu le intelege nimeni.
si iubesc pe toata lumea ca doar sunt de-ai mei, de-ai nostri pe aici, ce mai conteaza ce debiteaza fiecare, toata lumea joaca un rol in filmul asta.

A si cel mai important lucru: am intalnit oameni de la care am invatat multe,.... si oameni de la care am invatat sa nu fiu cumva ca ei.
Dar cum prostia nu doare, nu-i bai, e liniste si pace pe aici.
Succes la toata lumea, si tineti-va de scenariu !
Imagine
iulllian
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 45 ori

Publicitate

Re: Toata lumea de pe forum e realizata !

Mesajde DonTavo » 25 Mar 2016, 02:30

iulllian scrie:Asta-i concluzia la care am ajuns.
Unii sunt realizati ca au ajuns acolo, altii au realizat o fapta mareata prin prin faptul ca vor sa vino acolo.
Mie-mi place forumul asta ! ... pai cum de ce,... pentru ca sunt de toate pentru toti.
Mare diversitate de povesti, sugestii, chiar sfaturi de urmat, si toate sunt reale. nu ghiduri clasice de pe site-urile oficiale pe care nu le intelege nimeni.
si iubesc pe toata lumea ca doar sunt de-ai mei, de-ai nostri pe aici, ce mai conteaza ce debiteaza fiecare, toata lumea joaca un rol in filmul asta.

A si cel mai important lucru: am intalnit oameni de la care am invatat multe,.... si oameni de la care am invatat sa nu fiu cumva ca ei.

Hai ca esti tare :D
tine-o tot asa
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde popescu dragos » 25 Mar 2016, 10:14

iulllian scrie:Asta-i concluzia la care am ajuns.

Man , imi pare rau ca te contrazic , dar cateodata prostia doare al naibii de tare !
Pe unii ai doare la buzunar , pe unii ai doare sufletul si pe altii ai doare capul. Doar ca nimeni nu recunoaste.
De exemplu acum pe mine ma dor toate trei , dar ies eu si din asta , ca sint baiat mare si " ma tin de scenariu ". :lol:
Succes si tie !
La 45 de ani m-am nascut a 2-a oara !
popescu dragos

A multumit: 112 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde Cainozaur » 25 Mar 2016, 11:28

Daca "gandesti pozitiv" atunci esti realizat in Canada.
Culmea este ca acesti ipocriti nu pot gandi pozitiv decat cand ajung pe alte meleaguri straine. In Canada spala indienii cu ei pe jos dar asta nu mai conteaza pentru ca nu-i vede nimeni din Romania
Altii deja stiu totul despre Canada fara macar sa fi pus piciorul acolo.
Altii cica au 50k/an dar asta este o prostie pentru ca acest 50K/an este inainte de taxe, dupa taxe situatia se cam schimba, asa ca traiul nu mai este asa roz.
Cu doua salarii minime in Toronto traieti foarte prost. In Romania traiesti la fel de prost daca ai casa.
Sunt o multime de pierde vara prin Romania care odata ajunsi in Canada pun faianta sau sorteaza peste congelat, iar ei considera asta o realizare.
O alta smecherie in Canada, salariile toate sunt inainte de taxe, preturile toate sunt fara taxe. Deci cand iei ceva atrebuie sa scazi taxele, cand trebuie sa platesti ceva trebuie sa adaugi taxele.
Viata reala este altfel decat o prezinta "ganditorii astia pozitivi". Ei gandesc pozitiv ca sunt nevoiti si pentru ca le este jena sa recunoasca deschis ca au gresit.
Cainozaur

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde SteaDeMare » 25 Mar 2016, 13:09

hahahaha , ce amuzant !!!

si ai ajuns la concluzia asta, dupa doar 200 mesaje..si mebru fiind din 2011...mai sa fie.., stai sa aterizezi..si apoi ai sa ti schimbi " impresiile " , fie bune fie rele !!!

relax,..si joc de glezne..numai asa ai sa auzi !

Canada Nu mai e ..ce a fost ! cum nici Ro din care vrei sa scapi , tu nu ti fa iluzii...doar " scenarii" , vorba ta..vezi cum faci, sa ai un plan b..un plan " C"..si la toate cate unu de rezerva !!!!

Viata bate filmu' !!!

Te / va asteptam .....
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 75 ori
I s-a multumit: 66 ori

Mesajde geomaticianu » 26 Mar 2016, 00:32

Ce cred eu,ca tot zice fiecare ce-i trece prin debla.Admin forum se foloseste de conturi fictive precum sly,capsunaru si altii pentru a face trafic.In felul asta face si el bani sa-si ia doua pachete de tigari,pe langa socialul binevenit.Cum admin e un frustrat si un ne-realizat.com toate mesajele lui reflecta adversitatea fata de Canada.

Get out of Canada,let the Canadians to live their dreams!!
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 127 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni