• Publicitate

Oferta de munca pt Canada

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Oferta de munca pt Canada

Mesajde danielailicenco » 23 Iun 2016, 05:47

Buna ziua,

Exista vreo firma care ofera contracte de munca celor din Romania ? Am toate actele in regula, dar am nevoie de o oferta valida de munca. Sunt economist (absolventa +master pe relatii publice) dar ma intereseaza orice job decent fara probleme.
Dupa atatea promisiuni si o lipsa de interes a celui care ne a promis marea cu sarea (clasica agentie teapa cu emigrarea ) suntem(eu si partenerul meu) 4000 de euro mai saraci si cautam oferte de munca.

Povestea e lunga si cu iz de teapa romaneasca clasica. Va pot plictisi cu detalii oricand :) Deci oferta de job.. receptioner,camerista, menajera.. etc
danielailicenco

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Re: Oferta de munca pt Canada

Mesajde SteaDeMare » 23 Iun 2016, 13:07

Salutari, si sincere *condoleanțe* pentru timpul si banii pierduti...

Tot ce va pot spune , la subiect, din cate stiu si sunt informat, din ce am auzit vorbindu se in jurul meu, daca sunt persoane / colegi mai informati sunt rugati sa ma contrazica !

* nu este usor pentru un angajator X , sa si aduca pe Y, Z din afara Ca...
**trebuie sa dovedeasca ca Nu A gasit pe plan local o persoana capabila sa ocupe postul liber / si aici o sumedenie de dovezi...anunturi la ziar/internet , si sa inceapa un dosar /o aplicatie pentru obtinerea vizei / probabil o viza de munca / nu de rezidenta !?

*** apoi...acea persoana/patron /firma...ar trebui sa aibe ceva / vreo garantie / sau sa va cunoasca personal / sa fie macar 50% ca voi / sau altii , o sa stati si o sa lucrati macar o perioada pentru cei care v au ajutat sa veniti...
Desi voi /sau altii , veniti asa, cu viza de munca, plecati oricand de pe "tarlaua" boierului....sunteti, cumva, ilegali in Ca, si urmeaza sa va faceti acetele...prin avocati /birouri de emigrare...alti bani..alte probleme..

Stiu personal pe cineva ajuns aici, in Ca, prin contract, au plecat de la job, nu mai suportau conditiile de munca..msi incearca de ceva vreme (ani de zile) sa obtina Cardul de rezident ( fara de care...ai viata grea ).

Ce sa zic, multa bafta !
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 84 ori
I s-a multumit: 68 ori

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni