• Publicitate

Locuri de munca in IT in Toronto si viata de acolo?

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Locuri de munca in IT in Toronto si viata de acolo?

Mesajde Sly » 30 Aug 2016, 12:05

popescu dragos scrie:
How about $173 amenda ?
Interesant e ca ai fost aici in perioada introducerii 'compass card' care e o afacere in care implementarea a durat peste 5 ani in loc de 1 si a costat pardon furat o groaza de milioane... dar la noi ca la nimeni. :D
Principalul scop declarat al compas cardului era sa oblige lumea sa plateasca, cica erau o groaza care nu plateau. Din pacate lumea nu mai e deloc asa civilizata aici asa cum crezi tu sau ca in alte locuri care inca au honour system (ex Germania)
Problema e alta, controlorii sant politisti inarmati pana in dinti, umbla in gasca si daca te iei la cearta cu ei risti sa sfarsesti cu un glont in freza. Motive sa te iei la cearta cu ei sant, sistemul e cretin si poti sa calci pe bec fara sa vrei.

Ce frumos ai scos citatul meu din context , ca se intelege ca eu cer pedeapsa capitala daca esti prins fara bilet in autobuz. Total fals , observ ca stii sa le aranjezi in pagina , sper ca a fost doar o eroare.[/quote]

Dl. Tavi ,

Ma uit eu cam mult la TV , dar scoaterea din context a unui citat , lucru ce duce la deformarea totala a unei idei , cum se numeste in Canada ?
La noi in Romania se numeste MANIPULARE si asta chiar e una grosolana !

Numai bine tuturor romanilor , oriunde va aflati ![/quote]
Lasa-l pe Tavi caci aici vorbeai cu capsunarul :lol:
Oricum ca sa nu mai existe neintelegeri,pune-te tu in context din nou si spune cand vrei sa fie omorati infractorii si de la ce infractiune au dreptul sa scape cu viata.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde jean » 30 Aug 2016, 13:22

Scuzati-ma ca intervin dar nu m-am putut abtine. "Ce incurca un nebun nu pot descurca 10 intelepti." se potriveste foarte bine aici. Pentru 3 derbedei va bateti mintile aici cu cine are sau nu are dreptate. M-ati facut curios si am cautat sa citesc despre caz si am aflat ca totul ar fi plecat de la o fata. Victima, prieten cu agresorii, i-a dat o palma iubitei (asi traduce aici "snopita in bataie") care era prietena si cu agresorii. Acestia au vrut sa-i dea o lectie si i-au dat o palma victimei ("snopit in bataie"). Trebuie sa mai specific ca toti erau beti muci.
Acum stau si ma gandesc cu este posibil ca trei derbedei sa tulbure linistea canadianului de rand? Toti am care am plecat de acolo am plecat tocmai ca sa lasam in urma prebleme de genul asta, iar acum le aducem cu noi aici?
Vara e pe sfarsite, mai bine iesiti la o bere. Veti fi mult mai castigati.
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...

A multumit: 109 ori
I s-a multumit: 154 ori

Mesajde Isostar » 30 Aug 2016, 13:51

Off-topic:

jean scrie:Vara e pe sfarsite, mai bine iesiti la o bere. Veti fi mult mai castigati.

Ca tot zici asa, bagi o bere la camping in long week-end?
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde jean » 30 Aug 2016, 14:07

Isostar scrie:Off-topic:

jean scrie:Vara e pe sfarsite, mai bine iesiti la o bere. Veti fi mult mai castigati.

Ca tot zici asa, bagi o bere la camping in long week-end?

Sa intreb fameleonu' si vom vedea.
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean

A multumit: 109 ori
I s-a multumit: 154 ori

Mesajde popescu dragos » 30 Aug 2016, 14:12

Sly scrie:Lasa-l pe Tavi caci aici vorbeai cu capsunarul :lol:
Oricum ca sa nu mai existe neintelegeri,pune-te tu in context din nou si spune cand vrei sa fie omorati infractorii si de la ce infractiune au dreptul sa scape cu viata.

Maestre Sly , cat rafinament :lol: , nici nu pot sa-mi dau seama care e mai bun la undercover and manipulation , tu sau alti veterani de pe forum !
Oricum , cateodata va seamana ideile si textele atat de bine , ca va contopiti , parca din 2-3 deveniti o singura voce , o singura idee si o singura gandire. Si ce mult iubiti voi politia si legile canadiene , cetateni model !

Ce-mi place mie cum va jucati voi pe forum , cum creati personaje , subiecte , controverse , polemici , asta da meserie. :lol:
Cat despre infractorii romani , eu vreau sa fie judecati si condamnati conform legilor . Acum depinde si ce zic legile , se mai pot introduce noi pedepse , stii si tu ca legile sint perfectibile , nu ? :lol:

Traiasca Politia Canadiana ! :wink: si numai bine tuturor romanilor , oriunde va aflati.
La 45 de ani m-am nascut a 2-a oara !
popescu dragos

A multumit: 112 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde floribadoiu » 30 Aug 2016, 14:55

Sly scrie:
floribadoiu scrie:
Mie mi se pare absolut necesar ca acolo unde lumea nu e civilizata, politistii sa fie inarmati pana in dinti.
De ce sa te iei la cearta? Ai o problema, o discuti civilizat. Nu cred sa te impuste cineva daca faci asta.

Intr-adevar Florico,nimeni in afara politistilor nu te impusca.
Poate sa-ti spuna omul asta
http://youtu.be/vXmVPxQGTsE
Sau familia lui Philando Castile.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Videoul arata clar cum acela pe care il numesti om face altceva decat ii spune politia. Daca avea pe bancheta un pistol sau o grenada? Cauti dupa licenta de conducere atunci cand iti spune politistul nu cand vrei tu.
floribadoiu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 61 ori
I s-a multumit: 34 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni