• Publicitate

Locuri de munca in IT in Toronto si viata de acolo?

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Locuri de munca in IT in Toronto si viata de acolo?

Mesajde Isostar » 30 Aug 2016, 15:00

popescu dragos scrie:Oricum , cateodata va seamana ideile si textele atat de bine , ca va contopiti , parca din 2-3 deveniti o singura voce , o singura idee si o singura gandire.

Dragos, eu unul pot sa-ti spun ca Sly, Tavi, Capsunaru' sunt persoane diferite si nu conturi ale aceeasi persoane. Asta daca nu cumva crezi ca si contul meu este tot unul duplicat...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Publicitate

Mesajde thief » 30 Aug 2016, 15:09

Isostar scrie:Off-topic:

jean scrie:Vara e pe sfarsite, mai bine iesiti la o bere. Veti fi mult mai castigati.

Ca tot zici asa, bagi o bere la camping in long week-end?

Mai e vreme de camping la voi la Canada? Daca nu, vi-l recomand p-asta:

http://www.campingdemuie.nl/en/

:mrgreen:
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 79 ori

Mesajde popescu dragos » 30 Aug 2016, 16:55

Isostar scrie:
popescu dragos scrie:Oricum , cateodata va seamana ideile si textele atat de bine , ca va contopiti , parca din 2-3 deveniti o singura voce , o singura idee si o singura gandire.

Dragos, eu unul pot sa-ti spun ca Sly, Tavi, Capsunaru' sunt persoane diferite si nu conturi ale aceeasi persoane. Asta daca nu cumva crezi ca si contul meu este tot unul duplicat...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Come on , man !

Din toata omenirea de pe forum tocmai tu te-ai gasit sa-mi explici chestia asta ! :wink:
Glumeam , sint de acord cu cele scrise de tine. :thumbright: si cu mici exceptii de abordare , sinteti oameni ok.

La anul in vara vrem sa venim in concediu in Canada , asa ca , daca veteranii sint prin zona , as vrea sa va cunosc pe fiecare personal si sa dam mana.
Mai ales pe Capsunaru , care zice ca sta in North Burnaby. Chiar imi pare rau ca nu ne-am intilnit , pentru ca si noi am stat tot acolo , pe Halifax Street , la Maple Place Towers. Fi-miu mergea la scoala la Burnaby North Secondary School.

Numai bine tuturor romanilor , oriunde va aflati !
La 45 de ani m-am nascut a 2-a oara !
popescu dragos
Imi place aici si raman...

A multumit: 112 ori
I s-a multumit: 100 ori

Mesajde MariusBA » 31 Aug 2016, 07:18

@ popescu dragos, sa inteleg ca acum nu mai esti in CA, daca am inteles bine, atunci unde esti si dc ai plecat de acolo?
MariusBA

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde capsunar » 31 Aug 2016, 10:18

popescu dragos scrie:La anul in vara vrem sa venim in concediu in Canada , asa ca , daca veteranii sint prin zona , as vrea sa va cunosc pe fiecare personal si sa dam mana.
Mai ales pe Capsunaru , care zice ca sta in North Burnaby. Chiar imi pare rau ca nu ne-am intilnit , pentru ca si noi am stat tot acolo , pe Halifax Street , la Maple Place Towers. Fi-miu mergea la scoala la Burnaby North Secondary School.

Eu inteleg ca ai dat chirie la bloc cu piscina in Burnaby pe proprietate in Ro si acum iti pute tot in Ro da nu ti-as recomanda sa-ti cheltui banii pe vizite, sant tari mai misto de vizitat. Ca e un loc bun sa muncesti si sa faci niste bani, chiar si Banf e overrated daca compari cu Elvetia care e langa tine.

BTW, cand am spus ca gloantele alea ratacita au lovit complexul unde stau eu din unul din cele 2 blocuri unde ai stat tu s-a tras. O.. si politia nu a facut nimic. Dar stai.. vorbeam de Ca. :D ca sa vezi ce mica e lumea.
Nu prea sant romani in zona, nu stiu cum ai nimerit tu aici, maj sant pe la metrotown unde e mai ieftin. Cei cu case stau in general si mai departe. De fapt putea sa-ti zica copchilu cati colegi romani a avut la liceu.

@marius, vezi ca omu a scris ce-l doare citeste cu atentie.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde popescu dragos » 31 Aug 2016, 11:27

MariusBA scrie:@ popescu dragos, sa inteleg ca acum nu mai esti in CA, daca am inteles bine, atunci unde esti si dc ai plecat de acolo?

Salutare !

Nu , nu mai sintem in Canada , acum sintem in Constanta.
De ce am plecat din Canada am explicat pe topicul " Cat de periculos e Vancouver ? Dar Toronto ? " la pagina 5.
Daca tu esti inca in Romania , putem sa comunicam si sa mai stam la povesti despre cele 2 tari.

Ca o parere personala , daca ai in jurul varstei de 30 de ani si tii mortis sa ajungi in Canada , incearca-ti norocul si poate vei avea o viata mai buna acolo.
Dar daca ai ca mine 45 de ani , sau ai trecut deja de 40 de ani , stai cuminte cu emigrarea , ca nu mai ai timp si nu mai ai cum sa ajungi in Canada la nivelul pe care il ai deja in Romania. Poate daca esti geniu in vreun domeniu de activitate , sau un caracter super puternic , luptator si ambitios. Eu recunosc ca sint " o babaciune " comoda invatata cu traiul bun , nu aveam ce cauta in Canada , poate doar in concediu.
Oricum tu stii cel mai bine ce ai de facut , asa ca MULTA BAFTA si SUCCESURI ! :D

La 45 de ani m-am nascut a 2-a oara !
popescu dragos

A multumit: 112 ori
I s-a multumit: 100 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni