• Publicitate

Calculator Emigrez/Nu Emigrez

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Calculator Emigrez/Nu Emigrez

Mesajde jean » 24 Aug 2016, 11:02

Pai fiecare puncteaza cum vrea, cum simte si cum gandeste. Mai mult de-atat, poate sa adauge si chestii sentimentale: cat de des imi vad parintii, fratii prietenii, sau cat de des canta Dolanescu sau Hrusca la TV, etc. :mrgreen:

In alta ordine de idei te poate provoca sa culegi anumite informatii, si poate doar unul din aceste criterii sa duca la luarea hotararii de a emigra ori nu.
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...

A multumit: 109 ori
I s-a multumit: 154 ori

Publicitate

Mesajde jean » 24 Aug 2016, 11:15

Tavi scrie:jean: ma bucur sa te revad. Si felicitari pentru initiativa salutara. O analiza obiectiva a optiunilor momentului (si a perspectivei) este totdeauna binevenita.

Salut Tavi,
Si eu ba bucur sa te revad si multumesc de bun venit.
Este vara, lumea este in vacanta si m-am gandit ca poate aveti nevoie de o mana de ajutor. :mrgreen:
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean

A multumit: 109 ori
I s-a multumit: 154 ori

Mesajde Tavi » 24 Aug 2016, 13:56

jean scrie:
Tavi scrie:jean: ma bucur sa te revad. Si felicitari pentru initiativa salutara. O analiza obiectiva a optiunilor momentului (si a perspectivei) este totdeauna binevenita.

Salut Tavi,
Si eu ba bucur sa te revad si multumesc de bun venit.
Este vara, lumea este in vacanta si m-am gandit ca poate aveti nevoie de o mana de ajutor. :mrgreen:

Exact. A te aseza pe lauri si a nu reanaliza schimbarile si oportunitatile momentului conduce la riscul de a o sfarsi ca si Kodak, care desi au experiementat ca pionieri camerele foto digitale au pariat pe film (si uite ce s-a ales de ei) :)
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni