• Publicitate

Costul vietii in Toronto.

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Costul vietii in Toronto.

Mesajde vasile99x » 13 Sep 2016, 13:37

Adica ,la ce te referi scuzama dar nu al inteles raspunsul tau

Inviato dal mio SM-J710F utilizzando Tapatalk
vasile99x

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Sly » 15 Sep 2016, 16:00

Nu am vrut sa mai deschid un alt topic insa articolul de fata detaliaza ce venituri ai nevoie ca sa-ti cumperi o casa in fiecare din marile metropole canadeze si pentru ca include si Toronto,l-am postat aici.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Isostar » 16 Sep 2016, 07:44

Sly scrie:Nu am vrut sa mai deschid un alt topic insa articolul de fata detaliaza ce venituri ai nevoie ca sa-ti cumperi o casa in fiecare din marile metropole canadeze si pentru ca include si Toronto,l-am postat aici.

Alt "average" articol?!? Spor la cumparat casa (detach) in Toronto cu 700k, pe acolo pe unde vor sa locuiasca "YP". Desigur, casa in care sa poti sa te muti imediat si sa nu cada pe tine...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Sly » 16 Sep 2016, 08:51

Isostar scrie:Alt "average" articol?!? Spor la cumparat casa (detach) in Toronto cu 700k, pe acolo pe unde vor sa locuiasca "YP". Desigur, casa in care sa poti sa te muti imediat si sa nu cada pe tine...

N-am prea vazut nicaieri sa se mentioneze YP in articol si daca nu stii,YP sunt interesati mai mult de condo dar asta e o alta discutie.
Daca tu esti asa de contrariat de acest average de ce nu postezi average-ul tau in care crezi sau tu esti un om al extremelor si nu crezi in average? :lol: :lol: :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Isostar » 16 Sep 2016, 10:53

Sly scrie:
Isostar scrie:Alt "average" articol?!? Spor la cumparat casa (detach) in Toronto cu 700k, pe acolo pe unde vor sa locuiasca "YP". Desigur, casa in care sa poti sa te muti imediat si sa nu cada pe tine...

N-am prea vazut nicaieri sa se mentioneze YP in articol si daca nu stii,YP sunt interesati mai mult de condo dar asta e o alta discutie.

Esti inginer? Ai nevoie de o schema logica, altfel nu ii dai ce cap? "average"-ul pe care l-ai sustinut asa de mult in articolul cu YP se aplica si la articolul cu cumparatul de RE? Sau este alt "average"?

Sly scrie:Daca tu esti asa de contrariat de acest average de ce nu postezi average-ul tau in care crezi sau tu esti un om al extremelor si nu crezi in average? :lol: :lol: :lol:

Piata RE nu este una unde "average" se poate folosi. Se apropie mai mult de situata asta: Eu am 20$ in buzunar si tu nu ai nimic. In "average", avem 10$ fiecare. Multa bafta sa iei o paine cu banii tai.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Sly » 16 Sep 2016, 11:29

Isostar scrie:
Piata RE nu este una unde "average" se poate folosi. Se apropie mai mult de situata asta: Eu am 20$ in buzunar si tu nu ai nimic. In "average", avem 10$ fiecare. Multa bafta sa iei o paine cu banii tai.

Pai average mancam amandoi paine,painea ta/2 da average pe cap furajat. :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni