• Publicitate

Autoritatile vamale

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Autoritatile vamale

Mesajde adim27 » 05 Noi 2016, 04:06

Problema este daca autoritatile vamale vor descoperi ca eu am mai fost in Canada in urma cu 13 ani si, deci, nu am nevoie de viza.
adim27

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Autoritatile vamale

Mesajde Tavi » 05 Noi 2016, 15:14

a) Esti cetatean canadian? Atunci iti trebuie pasaport canadian sau travel permit emis de consulat/ambasada canadian/a ca sa intri in Canada.

b) Sau daca nu esti ceatean canadian dar ai un pasaport emis de o tara ai carui cetateni n-au nevoie de viza turistica ptr. Canada, atunci intri fara viza, dar trebuie sa iti faci eTA inainte de a calatori.

Daca nici a) nici b) nu se aplica, atunci iti trebuie viza.

Mesajul tau e neclar. Care e de fapt intrebarea?
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Re: Autoritatile vamale

Mesajde Sly » 05 Noi 2016, 16:18

Cred ca se refera la noul accord care permite celor care au fost in ultimii ani admisi ca turisti in Canada sa revina fara viza.
Oricum e vorba de 10 ani,cred ca la 13 iti trebuie viza indifferent daca te gasesc sau nu in arhive.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni