• Publicitate

Emigrare din UK in Canada

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Emigrare din UK in Canada

Mesajde capsunar » 25 Iul 2017, 17:27

Tavi scrie:
geomaticianu scrie:Poze luate de pe Google poate pune oricine,poze cu tine agariciule...de la matura

capsunare, baga si tu o poza cu The Times-ul de azi pe care ai scris cu markeru' CAPSUNARU LA LONDRA la ceva landmark de-acolo, ca sa vedem daca scrii din grota sau nu :)

Nu mai pot ca nu mai sant acolo de cca 1 saptamana, am scris ca m-am intors si distractia s-a terminat desi nu prea a fost distractie. Da nu-mi pun mintea cu el ca el e in faza negarii totale adica nu concepe ca se poate si mai bine ca la primarie si sa nu fie in extaz total. Daca pun o poza in care scriu Capsunaru sa zica ca e de pe internet scrisa in photshop. Am cunoscut din astia, sant patologici, pana si cand vad cu ochii lor tot nu cred. :lol:
Acu intradevar azi scriu din grota, lucrez de acasa ca sa pot sa ma duc la piscina si sa beau bere, si maiine tot asa. :)
Cu the times-ul nu stiu daca se pot ca nu am vazut ziare acolo. Aia sant mai avansati cand e vorba de internet, la magazine sant case de marcat automate mult mai mult ca aici si altele. Ai scris bine give or take, chestii bune si mai putin bune.

M-am uitat dupa data da nu prea se vede data ca nu m-a preocupat.. uite totusi una a fost facuta inainte de 16 :
Imagine

Uite si o poza cu niste imbrobodite la piatza la LIDL:
Imagine
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Publicitate

Mesajde Tavi » 25 Iul 2017, 18:21

Cam inghesuite rafturile alea, spatiu stramt. Pe aici nu merge ca nu incape carutzu si unii clienti :)
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Mesajde geomaticianu » 26 Iul 2017, 08:16

Poze foarte nesemnificative,parca erau facute de cineva care e la ciordit prin Londra.Apropos,capsunare,daca ai fost la Londra,ceea ce e putin probabil,e adevarat ca astia nu iti dau socialul pe perioada cat ai lipsit?
Si inca un aspect,destul de important.Capsunaru a putut edita aceeasi postare in 2 randuri,la perioade de timp destul de mari,ceea ce confirma ideea ca acest capsunar e una cu admin.Bravo tata,ai facut bani de tigari pe saptamana asta.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde Gator » 26 Iul 2017, 09:16

togo scrie:Gator la taraba ta stim ca e diferit iar Alberta stiu ca este raiul pe pamant deci e diferit de Quebec .

O, tu vorbeai de chebec si eu credeam ca vorbesti de Canada

definesc bun in ceea ce faci cand stii meseria care o faci si iti dai si interesul ,adica depui efort nu tragi matza de coada ,spre deosebire la ce am vazut si auzit de la alti aici cand nu e importanta ce faci la locul de munca ci cu cine esti ,sau cu cine votezi sau cu cine o arzi

Da, e o axioma ca chebecosii trag mitza de coada.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde capsunar » 26 Iul 2017, 12:14

geomaticianu scrie:Poze foarte nesemnificative,parca erau facute de cineva care e la ciordit prin Londra.Apropos,capsunare,daca ai fost la Londra,ceea ce e putin probabil,e adevarat ca astia nu iti dau socialul pe perioada cat ai lipsit?
Si inca un aspect,destul de important.Capsunaru a putut edita aceeasi postare in 2 randuri,la perioade de timp destul de mari,ceea ce confirma ideea ca acest capsunar e una cu admin.Bravo tata,ai facut bani de tigari pe saptamana asta.

Tu esti chiar patologic. Itzi recomand sa te duci sa te cautzi.. Astia au si un nume pt sindromul asta, poti sa te documentezi aici: https://en.wikipedia.org/wiki/Keeping_u ... he_Joneses
Problema e ca ti-ai ales gresit personajul. Financiar, nu ai nici o sansa sa ma ajungi de la primarie, poate daca joci la loto. De aici si starea de negarea totala. :lol: :lol:

Revenind la Londra, cu toata incultura ta, poti sa articulezi de ce ti se par pozele ca fiind facute de cineva la ciordit?
Recunosc, nu am fost ca turist si nu mi-am luat un aparat performant, am facut pozele cu telefonul doar la ce ma interesa pe mine adica cum traieste lumea, arhitectura si ceva arta.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde geomaticianu » 26 Iul 2017, 12:32

Pozele alea erau despre arhitectura si arta?Hai las-o dreaq de treaba,esti patetic.Capsunarule,minti atat de mult ca ar trebui sa ti le notezi intr-un carnetzel,le incurci rau de tot.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni