• Publicitate

Loc de munca asigurat din Romania

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Loc de munca asigurat din Romania

Mesajde laurentiup » 19 Iul 2017, 07:32

Salut,

Sunt decis sa emigrez in Canada insa as vrea sa plec cu un loc de munca de aici.

As putea sa aplic prin programul federal sau pe partea franceza insa as vrea sa plec cu un contract incheiat in Romania.

Ma gandesc ca este mult mai usor sa pleci in Canada daca ai loc de munca asigurat din Romania.

Cunoasteti firme de IT in Romania cu care se poate pleca la munca in Canada - sau firme Canadiene care angajeaza in urma interviului pe Skype (alte metode)? Dar in SUA?

Multumesc,
Laurentiu
laurentiup
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Loc de munca asigurat din Romania

Mesajde canin » 19 Iul 2017, 11:21

Salut,
Bafta multa
Nu lucrez in domeniu, insa candva, prin 2015, am cunoscut pe cineva la niste cursuri de franceza care lucra pentru Ubisoft (tin bine minte numele ...tipul desena extrem de usor si frumos) .... lucra in Bucuresti (la filiala de aici), insa avea deplasari destul de dese in Montreal, in central la Ubisoft!
Nu mai am telefonul lui din pacate ca te-as fi pus in contact cu tipul respectiv! Poti insa sa cauti posturile firmei respective!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 108 ori

Re: Loc de munca asigurat din Romania

Mesajde MMIERDNA » 14 Aug 2017, 15:32

Citeste aici: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/atlantic/

Asta e un program pilot, abia lansat. Vor sa atraga forta de munca in partea de est, in zona Atlanticului. Din ce am citit acolo, prin programul asta poti pleca doar daca ai deja oferta de munca intr-una din acele provincii.
MMIERDNA

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 2 ori

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni