• Publicitate

Emigrare din U.K

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Emigrare din U.K

Mesajde Sly » 19 Aug 2017, 19:17

Ce-mi place mie cum trece romanul al persoana a treia cand vrea sa admonesteze pe cineva...pana acum ne tutuiam dar daca incepem sa ne injuram macar sa fim politicosi. :lol: :lol: :lol:
Doar sunt o doamna ce.p..a mea. :lol: :lol: :lol:
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Publicitate

Mesajde crsv » 19 Aug 2017, 19:42

[quote="Alinalalu"
Ce trist ca plec din Anglia sa scap de rasiști și naționaliști și voi da de mama lor![/quote]

i-mi pare mie sau tu-i descrii pe romani ?!? :P
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde canin » 20 Aug 2017, 12:21

Alinalalu scrie:Stimate domn cu nume de cap al mafiei italiene, cu poza steagului României la profil și cu reședința in Canada, eu doar am cerut un ajutor, nicidecum nu am jignit pe nimeni. Nu ma cunoasteti, nu știți ce pregătire am, habar nu aveți! Ca am folosit sintagma explicați-mi "ca unui copil mic" iar dumneavoastră ați luat-o ad literam, ar trebui sa va ridice un semn de întrebare. Dar se pare ca așa suntem noi romanii, le știm pe toate, ne putem da cu părerea despre orice și oricine, uneori ne autointitulam chiar și "formatori de opinii" :)))
Ce trist ca plec din Anglia sa scap de rasiști și naționaliști și voi da de mama lor!

Alina ... stai linistita ca nu vei da de DonTavo in Canada (pentru ca el nu are resedinta in Canada, ci in Bucuresti) .... pe de alta parte, trebuie sa ai in vedere ca esti pe un forum cu romani (cu sa fara toate tiglele pe casa)!

Nu abandona asa de repede initiativa ta de a te informa .... mai intai analizeaza informatiile de pe site-ul oficial ....gasesti absolut tot ce ai nevoie, apoi poti rasfoi forumul si eventual sa ceri ajutor la anumite situatii concrete. Sunt convins ca vei primi ajutor de la cei de aici ... care au toate tiglele pe casa :mrgreen: ! Fa abstractie de spam-eri :pukeleft:

Bafta multa
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Mesajde canin » 20 Aug 2017, 12:32

Sly scrie:Ce-mi place mie cum trece romanul al persoana a treia cand vrea sa admonesteze pe cineva...pana acum ne tutuiam dar daca incepem sa ne injuram macar sa fim politicosi. :lol: :lol: :lol:
Doar sunt o doamna ce.p..a mea. :lol: :lol: :lol:

Sly, fata nu s-a tutuit cu nimeni... in primul post a spus buna ziua, a multumit, s-a adresat cu "Va rog frumos" etc. si a continuat in acelasi mod !
Cred ca se intampla ceva cu voi cand apare un "nou postac" pe forumul asta .... am mai observat aceasta atitudine!
Unii dintre voi (ma refer la veterani) au o atitudine de sarit ca uliul asupra porumbelului!

Mai cu calm si cu bun simt din partea voastra ar da mai bine pentru toata lumea (in primul rand ati da dovada ca ati invatat ceva acolo unde sunteti "no offence", dar nu m-am putut abtine!) ... pe de alta parte nu ar mai fugi lumea de acest forum (asa cum o fac multi)!

Toate bune
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Mesajde Sly » 20 Aug 2017, 17:25

geomaticianu scrie:Capsunaru cred ca confunda Montréalul cu orasul Québec.La Québec eu ma simt foarte confortabil,majoritatea albi,si civilizati

Vorba topografului...majoritatea e civilizati. :lol: :lol: :lol:
Imagine
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde geomaticianu » 20 Aug 2017, 20:11

Sly scrie:
geomaticianu scrie:Capsunaru cred ca confunda Montréalul cu orasul Québec.La Québec eu ma simt foarte confortabil,majoritatea albi,si civilizati

Vorba topografului...majoritatea e civilizati. :lol: :lol: :lol:
Imagine

A fost palpitant azi dar ai pus un video din 2015.Majoritatea contra-protestantilor de azi,erau niste BS,frustrati ca si tine.De astia nu ducem lipsa nicaieri.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni