• Publicitate

Mutare In Canada

Locul de intalnire al viitorilor canadieni: discutii diverse, informatii, socializare, organizare intalniri. Pentru detalii legate de dosare de emigrare pe rol, va rugam sa folositi sectiunea repectiva (Quebec respectiv federala)
Răspunde

Re: Mutare In Canada

Mesajde jean » 15 Dec 2017, 15:12

Dupa cum se pune problema acolo asi face toate profilele in franceza, unde se poate profil bilingv in franceza si engleza, unde nu se poate profil bilingv faci al doilea profil separat in engleza.
Nu prea stiu cum functioneaza asta pentru ca nu am avut nevoie.
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...

A multumit: 119 ori
I s-a multumit: 189 ori

Publicitate

Mesajde Karl2014 » 17 Dec 2017, 13:15

Mai merge camionageala in Canada? De astazi parca este obligatoriu elog-ul. Schimbari la salarizare?
Karl2014

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde DonTavo » 18 Dec 2017, 03:54

Karl2014 scrie:Mai merge camionageala in Canada? De astazi parca este obligatoriu elog-ul. Schimbari la salarizare?

merge de rupe.... mai ales acum iarna, si salariile au crescut cu 237 %. te angajeaza si fara experienta, numai sa vii si sa spui ca oricum stii sa conduci.
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 31 ori

Mesajde Gator » 18 Dec 2017, 10:20

Karl2014 scrie:Mai merge camionageala in Canada? De astazi parca este obligatoriu elog-ul. Schimbari la salarizare?

Camionageala e cea mai sigura meserie, dupa joburile de la govern. Intodeauna merge.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 344 ori

Mesajde capsunar » 18 Dec 2017, 18:32

DonTavo scrie:

merge de rupe.... mai ales acum iarna, si salariile au crescut cu 237 %. te angajeaza si fara experienta, numai sa vii si sa spui ca oricum stii sa conduci o sanie.

- am corectat eu...
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 411 ori

Mesajde cpitis » 18 Dec 2017, 21:05

capsunar scrie:
DonTavo scrie:

merge de rupe.... mai ales acum iarna, si salariile au crescut cu 237 %. te angajeaza si fara experienta, numai sa vii si sa spui ca oricum stii sa conduci o sanie.

- am corectat eu...

Multi vor renunta din cauza ELB si se vor apuca de altceva (soferii de pe payroll cel putin). Nu se mai poate fura la ore, s-a stricat jucaria. Cu cei care lucreaza ca INC sau ca owner operators, treaba sta mai bine dar nu stralucit, dar clar, a trecut perioada de aur. Dar nu-i plang eu pe aia care au deja 2-3-5 truckuri sau mai multe.
Eu am renuntat dupa ce am ramas inzapezit 10 ore pe un deal in Carolina de Nord, si dupa ce m-am dat cu truck-ul ca (cu) patinele pe I-81. A nins abundent si in Atlanta Georgia, a nins pana si in Texas. Worst case scenario ar fi sa ma inorc la truckereala in primavara. Pana atunci....ma ocup cu polish ul CV urilor, aplic, dar....se pare ca lumea a intrat deja in vacanta, vin din ce in ce mai putine alerte de pe siteurile de joburi.
Urmeaza o perioada moarta si dezghetul va incepe prin februarie (cel putin asa am observat eu anul trecut).
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 11 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua viitorilor canadieni